אלישע, הצחקתני עד דמע...בחיי....
הוספת תגובה לדף  פורום מזכירי קיבוצים שיתופיים, מעלה צביה, 17.11.2015
שם הכותב:  עוזי בן צבי
דואר אלקטרוני  uzi@amiad.com
נושא / כותרת  אלישע, הצחקתני עד דמע...בחיי....
תוכן ההודעה: 
מילא שעין השופט החליט ללכת עם ולהרגיש בלי, אבל אלישע, חושב שאם ימשיכו לקרוא לקיבוצו "שיתופי" אזי הקיבוץ ימשיך להיות בדיוק כמו משמר העמק, אז אם זה כך, על מה בדיוק היה המאבק לשינוי באורחות החיים? על מה הלכו להצביע ברוב של 75%? האם אין שכר דיפרנציאלי בעין השופט? האם לא הופרטו ענפי הקיבוץ? כייייי, אם הכול נישאר אותו הדבר, ולא נחסכה אגורה שחוקה בתהליך הזה, על מה היתה כול המהומה? על מה ישבתם ימים כלילות בבקשכם "שינוי באורחות חיים"? 
בשביל להישאר "קיבוץ שיתופי" עם שינוי במכבסה, באמת לא צריך רוב של 75%, אז עכשיו אתה מספר לנו שהקיבוץ השיתופי "עין השופט" החליט ברוב של 75% להישאר "קיבוץ שיתופי", תשמע אם זה לא אתה, איש רציני שהיה כותב את זה, הייתי חושב שזה קטע מ"מצב האומה"...בחיי...
אבל הנה חברי מגבעת עוז, מספר לי על ההצבעה השלישית בקיבוצם, והנה פעם שלישית 70% הצביעו בעד ו 30% מתנגדים ממשיכים למנוע את השינוי...המשמעות היא עם השינוי שעבר באורים, שהדור הולך ופוחת, מדוע אני שמח במעבר מהתנהלות של קיבוץ שיתופי למתחדש, מפני שיודע אני "כמה זה עולה" ואיזה סכומים יורדים לטמיון ע"ח החברים המובלים על ידי ההנהגות שלהם, בתחושה שתמיד "הכול יהיה בסדר", ולכן כול קיבוץ שחוצה את רוביקון השינוי, מבחינתי זה עוד כמה מאות קיבוצניקים שייצאו מחושך לאור, לא סיבה לחגוג אלישע?
העתקת קישור