שיוך הוא שיוך ואין דבר אחר
הוספת תגובה לדף  אדום מבפנים
שם הכותב:  עוזי בן צבי
דואר אלקטרוני  uzi@amiad.com
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  שיוך הוא שיוך ואין דבר אחר
תוכן ההודעה: 
העם היהודי וההומו קיבוצניקוס ממציא לנו פטנטים מעניינים, עוד בתנ"ך משייכים אבותינו את מערת המכפלה בתשלום לבעליה, לאורך אלפי שנים, מסחר בקרקעות ובתים, היה חלק מהתרבות, לא משנה אם במזרח אתה או במערב, עם השנים התחילו בעלי בתים להשכיר את הדירות הירקות, אבל אז באה מפא"י עם "חוק הגנת הדייר" והרגה את שוק ההשכרות בישראל, בכלי בתים מצאו עצמם עם דירות שהם חייבים לתחזק ועם דיירים שגרים בדמי מפתח מגוחכים שלעולם לא יעזבו.
ואז הגיעו הקיבוצים...החברים יגורו בבתים (התחיל בחדר יחיד למשפחה) אבל, הבתים לעולם לא יהיו שלהם, הם, החברים לא ישלמו על כלום, נקבעו נקודות ריהוט, ולעולם לא אשכח שהורי קיבלו כורסא בודדת איזה אושר...
אבל האדם הוא אדם, וכול אחד צובר רכוש עם השנים, המעבר מבית לבית רחב יותר נקבע בוועדת דיור, הכול לפי הוותק כביכול, אבל ראה זה פלא, חברים מרכזיים עברו מהר, וככול שהיית שולי יותר, כך נדחתה ההעברה שלך...צדק ושיוויון תמיד היו נר לרגלי וועדת הדיור.
השנים חולפות, הבתים כבר די גדולים, הרכוש כבר די רב, נקנו טלוויזיות, מקררים ריהוט לבית, ואפילו שומו שמיים, מיטה זוגית עם מזרון קפיצים.
אלא, שהרכוש פנימה שלך הוא (אם נבדוק בציציות התקנון, נגלה שגם הרכוש הזה לא בדיוק שלך) אבל הקירות ידידי, הגינה שטיפחת, הדשא הירוק והעץ העבות שבחצר, שני עצי הפרי, הנדנדה של הנכדים ובריכת הדגים הקטנה, זה שלך בהשאלה, רק בהשאלה, עד לכתך בדרך כול בשר, הו אז כול אשר לך חוץ מהרכוש הנייד בדירה, שהולך ליורשייך חוזר לקיבוץ, אתה מקבל חלקת קבר 2 מטר על מטר ע"ח הקיבוץ, והבית המטופח עם הגינה המטופחת וברכת דגי הזהב, היא עוברת למי שוועדת הדיור קבעה, בצדק ובשיוויון, ללא משוא פנים כמובן...
אז ככה זה הלך, הילדים שעזבו מזמן, כעסו, אחרי הכול הם גדלו בבית הזה ובגרו בו, הקירות יכלו לספר סיפורים, ועתה הם רואים את שם ההורים נעקר מהדלת, ומישהו זר להם, שהם לא מכירים, סובב בבית הזה...
בשביל זה המציאו את השיוך, אי הצדק הזה צריך היה להסתיים פעם, ולמזלנו הטוב, הקיבוץ הישן וה"צודק והשיוויוני" הזה, פג תוקפו.
בקיבוץ המתחדש, אחד מאבני היסוד, מעמודי התמך, הנו השיוך הקינייני, כמובן שמייד קפצו חברי וועדות הדיור לשעבר שעלו לגדולה, ומצאו ח"ן טעמים מדוע לא יהיה שיוך.
אבל בואו ואומר לכם, השיוך הוא הדבר הכי טוב שקרה לאבא שלי ובני דורו, הם סוף סוף יודעים שהבית הזה, הוא שלהם, ואיש לא יבוא וייקח את חלקת האלוהים הקטנה שלהם, אותה יורישו לילדיהם.
אז בתק"צ ימשיכו להמציא המצאות, חלופות ושאר ירקות, אבל החברים? הם תמיד ירצו שהבית הזה בו השקיעו את חייהם וכספם, יעבור לילדיהם מבית או מחוץ.
זה יגיע כי זה צודק, וברור שזה מנוגד לחשיבה של "מנהלים" רבים שיודעים שהבתים המתרוקנים הם מקור הכנסה מצויין, אבל אל תתנו להם ותדעו שיש חיים אחרי השיוך, חיים טובים בהרבה.
תחשבו על כך
העתקת קישור