קואופרציה, שוויון וקיבוץ אתמול היום ומחר....
הוספת תגובה לדף  לאן מכאן (84)
שם הכותב:  עוזי בן צבי
דואר אלקטרוני  uzi@amiad.com
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  קואופרציה, שוויון וקיבוץ אתמול היום ומחר....
תוכן ההודעה: 
חן יחזקאלי, הוא באמת מהזן החולם, כזה שלא מרשה לעצמו שהחלומות יישברו על ידי המציאות.
חן, הצץ נא על 100 שנות הקיבוץ, חפש את הפתיחות לאחר, חפש את הפתיחות לעולי המזרח, חפש את הפתיחות למי שאינו יהודי, או למי שאיננו בדיוק לבנבן, כן חן, נכשלנו, הקמנו יצור עם דוגמות, ותקנונים שהפכו אותו לא לחברים בקאופרציה, אלא חברים בקבוצה דוגמטית, מסתגרת, שחייה בעוני יחסי, שלא נותנת למה שקורה מחוץ לקיבוץ להכנס לחצר.
קבענו סט חוקים בלתי אפשריים ליישום, חוקים שעשו מכול חבר שני רמאי, כזה שלא מקיים את התקנון, ראו את סעיף המתנות, אז במקום להשתנות, ללכת קדימה, נעצרנו בחריקה, ומי שנעצר נשאר מאחור, איבדנו את מיירב חברינו האיכותיים, אלפי בנים ובנות, שנולדו וגדלו בקיבוץ, ב"חינוך האיכותי" שלנו, ייצאו שנים, אחרי הצבא לעולם החיצוני ללא תעודת בגרות, בכדי להתחיל, לא מאפס, אלא מתחת לאפס.
עכשיו אתה מבקש את ניר מאיר, שאתה מכריז עליו "שיתופי" (משום מה זה לא נאמר בקמפיין שלו כלל) ומבקש ממנו להחזיר את הגלגל לאחור, תמהני, אין לי ספק שיש מרחק רב בין קפיטליזם חזירי למצב שבו ישנה אחריות חברתית, אבל האם הקיבוץ של פעם הוא באמת הדרך? אני מסופק עד מאוד, ונדמה לי שהמצב הוא בלתי הפיך, אבל לחולמי החלומות כמן חן, להם מותר לחלום, המשך לחלום, אנחנו נמשיך לקומם מאפר את הקיבוצים שקרסו כמגדלי קלפים בזה אחר זה.
העתקת קישור