מכיוון שהכותב מתכוון אלי כ"מגיב סדרתי"....
הוספת תגובה לדף  נקיטת עמדות
שם הכותב:  עוזי בן צבי
דואר אלקטרוני  uzi@amiad.com
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  מכיוון שהכותב מתכוון אלי כ"מגיב סדרתי"....
תוכן ההודעה:  אבישי גרוסמן, לא מתייחס אלי בשמי, שידוע לכול ואיני בוש בו, וקורא לי "מגיב סדרתי", יותר גרוע מכך, גרוסמן טוען שאינני מוצא פגמים בקיבוץ המתחדש, ורק, נאבאך, בקיבוץ הישן.
ברצוני לציין שה"קיבוץ המתחדש" מלא בפגמים כרימון, לא ניתן להפוך קיבוץ שיתופי כושל כלכלית וחברתית, ל"לקיבוץ מתחדש" פורח כלכלית עם שירה של התחדשות חברתית, מצטער, לא ניתן כלל, הרי האוכלוסייה נשארת אותה האוכלוסייה, והשינוי, מה לעשות פוגע בשכבות רבות, לפחות בשלבים הראשונים, עד שהמערכת מתאזנת.
מה לעשות והקיבוץ המתחדש הוא אנדרוגינוס בלתי אפשרי כמעט, שנטוע בתוך תקנות האגודה השיתופית מסוג "קיבוץ מתחדש" שכשאתה קורא בהם, אתה מבין שמי שטרח וכתב את אותן תקנות ואת תקנון הקיבוץ המותאם (למעטים שעשו כן), ברור לך שלא ניתן לפעול עם "ספר ההפעלה" הזה, פשוט לא ניתן.
אז מה עושה לב שרוצה לפעול ועורקיו סתומים? מתפתחים באופן טבעי עשרות מעקפים, וזה גם מה שקורה בקיבוץ המתחדש, וכול המעקפים האלה, רק הופכים את הדבר הזה למשהו מלא פגמים כרימון.
אז ירגיע את הציבור גרוסמן, מפני שלמרות כול פגמיו של הקיבוץ המתחדש, עדיין טוב יותר המצב בו מאשר בקיבוץ הכושל שהיה קיים במקום קודם לכן.
העתקת קישור