ליזהר
הוספת תגובה לדף  השינוי מעל לחוק - לא אחת נתקלתי בעיוות עובדות וניצול חוסר התמצאותו של החבר בכול פרטי הפרטים של החוק - תקנון האגודה (הקיבוץ) תקנות הרשם – רק
שם הכותב:  חבר פשוט
מקום מגורים:  מטען חבלה
נושא / כותרת  ליזהר
תוכן ההודעה:  אתה מדיף לעג והתנשאות לרוב, מיני הכנסות קטנות שמוציאות לי את החשק לויכוח הזה. את הפרשה עם רונן נדמה לי שהבנו, אין מה לחזור על זה יותר, אתה כתבת מה שכתבת והוא איים עליך וכו'. איזה שהיא מידה של הבנה עדיין יש גם לשיתופיים.
נורא נחמד להגיד שבמציאות היומיומית יש איומים מכל הסוגים. אנחנו לא דנים כאן בכל מיני סוגים, לפחות אני לא. אני מספר כאן על שיטת איומים שננקטת שוב ושוב על ידי קבוצה מסוימת לצורך קידום עניניה, לא בפומבי, לא בכתב, אבל בשיחות אישיות וביצירת אוירה ציבורית.
צורה זו אינה ננקטת על ידי הצד השני !
אין לי טענות אל מי שרוצה לעזוב ועושה זאת. בודאי שאין אפשרות ואין גם שום סיבה להחזיק בכוח, אם זה בכלל אפשרי.
הבעיה היא שמנצלים את רגישות הנושא אצל כמה חברים ועושים גם מזה קרדום לחפור בו,ביחוד שאדם לא אומר אני אעזוב, אלא מתיחס לקבוצה שלמה שתעשה כך כמין איזה סוג של עונש על שלא התקבלה דעתה. להערכתי מי שחושב שהוא מפסיד משהו בגלל שהוא חבר בצורת החיים הזו עדיף שיעזוב מאשר שיישאר כאן וימרר את חייו של מי שלא חושב כמותו.
גם אצלנו קיימת התופעה של לקיחת כספים למיניהם על ידי חברים שלא כדין, יש ביניהם גם תומכי שיתוף.
זוהי בעיה ויש לטפל בה.
אצל השיתופיים זה עוד אפשרי, הם מגיבים לקריאת בעלי תפקידים בקיבוץ שנבחרו כדין לבוא להפגש עימם בנושא (הדברות!). מה אפשר לעשות עם דיפרנציאליסטים שניתקו מגע, הקיבוץ ובעלי התפקידים שבו כבר קטנים על אנשים כמותם ומה פתאום שיבואו למפגש כזה עם נחותים מהם? אגב, חלק מלקיחת הכספים הלא מוצדקת הזו נובעת מעירעור הביטחון בהמשך קיום הקיבוץ -אפילו שקיומו הפיננסי של אדם פרטי אינו מובטח יותר - זו אחת הסיבות שתופעה זו קיימת היום יותר מבעבר.
בראש המערערים את בטחונו של חבר הקיבוץ בהמשך הקיום ניצבים הדיפרנציאליים שעניינם להוכיח כי כך אי אפשר להתנהל ויש לעבור לשיטה שהם מציעים.בשביל זה הם מנסים להראות עד כמה המצב הנוכחי לא יציב וכגו'.
לפרשת עוזי והסגנונות - אולי לא שמת לב, הבאתי דוגמה מסגנון הביטויים שלו כלפי אחרים! הוא אוכל מה שבישל , בדבקות בלתי נלאית במטרה, יש להודות, לא נורא.. אל תתחכם כל כך, אין לי שום בעיה עם הידברות וגם זה נוסה כבר לרוב אצלנו. הענין הוא שהדברות כזו מובילה לויתור מצד השיתופיים על אורח החיים הקיבוצי ולהסכמה לשינויים שכבר הרחיקו אותנו מאד מהקיבוץ הקלסי, ואחר כך לעוד ויתורים וכמובן שמצידם של המתחדשים אין בזה שום תועלת - הם רוצים את השינוי הדיפרנציאלי וכל השאר הם רק ציונים בדרך.
באשר לחוקרים למיניהם -
הבנו. אצל החוקר הזה זה רק הנחות , אצל השני זה מחקר, אבל מבוסס רק על נתון אחד, אצל השלישית כנראה לא ציטטו אותה נכון. שיהיה.
ולמה שלא תתגבש אליטה, במובן של קבוצת אינטרסים,
גם אחרי שנה אחת?
איזה התחכמות מאוסה - מ ע ו ל ם ל א טענתי
שהיו איומים שכוונו כלפי אישית !! מעולם לא !!
הכונה היתה, כפי שבודאי הבין כל קורא כאן, ואני חוזר על זה בפעם הששת אלפים, צורת התנהגות שסיגלה לעצמה קבוצה מסוימת בקיבוץ על מנת לקדם את מטרותיה. אני אישית - מדי אחרי הצבעות יש תופעה של כמה הערות לא נעימות המופנות כלפי, גם כלפי, לא נורא. מרכז צוות שינוי הקודם בא לצרוח עלי במפעל בו אני עובד "הכל יעבור, אתה סתם מעכב, הכל יעבור". כלומר הנסיון שלו להעביר את השינוי כפי שרצה הוא לגיטימי, ההתנגדות לו היא סתם עיכוב. מאחרי גבי קורא לי מישהו מהם 'מטען חבלה'. חטאי, להזכיר, אמרתי לחברים שיש לנו קיבוץ שיתופי טוב ומתפקד וחבל לסכן את זה על הרפקאה דיפרנציאלית שאין לה למעשה כל סיבה מלבד רצונם של כמה חברים לקדם את ענינם האישי.
העתקת קישור