ליזהר
הוספת תגובה לדף  השינוי מעל לחוק - לא אחת נתקלתי בעיוות עובדות וניצול חוסר התמצאותו של החבר בכול פרטי הפרטים של החוק - תקנון האגודה (הקיבוץ) תקנות הרשם – רק
שם הכותב:  חבר פשוט
מקום מגורים:  שיתופי
נושא / כותרת  ליזהר
תוכן ההודעה:  אתה יכול להלעיג בלי סוף על האישום בכוחניות, הפחדות וכו' מצד הקבוצה המעונינת בשינוי, גם אני הייתי עושה כך לולא זו היתה מציאות יומיומית כאן.
אפשר להוסיף לזה את האיום בעזיבה, חוסר הנכונות לשתף פעולה עם מוסדות הקיבוץ הנבחרים ובעלי תפקידים נבחרים, התייחסות לגלגנית ואפילו גזענית ביחס אליהם, איום בהפסקת העברת משכורות עובדי חוץ, הלחץ לעבור לתושבות.. מענין איך היית מתמודד עם זה כמזכיר. אני חושש שהתחכמות לא היתה עוזרת.
ההערות המוזרות של פלגי אינן יחידות באותו כיוון:
א. פווין במחקרו טוען שהקיבוץ הולך והופך מקהילת רווחה בטוחה לחברה של פרטים בסיכון.
רונן מרטון כהן (מחבר קלקלה בצל הכלכלה) קובע שהאוליגרכיה שהציעה את השינוי היא שהרוויחה ממנו
והיא כמעט אותה אוליג' שמעשיה הביאו לשבר הכלכלי.
לדעת ד"ר זילברשייד נהרסים במכוון שירותים משותפים כדי להפנות עוד כסף למימון המשכורות הגבוהות, פן נוסף של הניצול בקיבוצים.
ד"ר אורי לויתן מהמכון לחקר הקיבוץ חושש שצומח מעמד חדש של עניים בקיבוץ בעקבות השינוי, העניים החדשים. וכן,גם פרופ' מיכל פלגי טוענת שבעקבות השינוי נוצרו אליטות כלכליות ופוליטיות הפוגעות ביכולת הניהול העצמי של הקיבוץ.
אכן, הרבה הערות מוזרות...
אגב, אין ויכוח על זה שדברים משתנים. יש ויכוח על איזה ערכים כדאי לשמור או לאמץ.. ובאשר לעוזי ידידנו והיחס הנורא והאיום שזכה לו, לכאורה, לא נורא הוא יתגבר, מי שהיו לו ביטויים באתר זה כמו 'מזבל','הפסק עם הבליך הקבועים', 'חדל קשקשת' ועוד... ודאי ימצא דרך להתגבר.
העתקת קישור