רעיון לא משהו אבל
הוספת תגובה לדף  רעיון ישן - חדש
שם הכותב:  קורא בקפה
נושא / כותרת  רעיון לא משהו אבל
תוכן ההודעה:  תראו מי זועק נגד. סמדרית ובקצה. הרי אתם לוקחים אותנו לשם צעד אחר צעד. מה לדעתכם יקרה, כאשר העולם הקטן הזה שיושב שנים מכווץ מפחד שמא ליברמן ירעים עליו בקולו - יחליט שנמאס לו? האם יש עוד מדינה עם שתי אוכלוסיות שאחת בעלת זכויות ושנייה היא רהיט שמזיזים מצד לצד או זורקים לרחוב?
אני אגיד לכם מה יקרה וזה רק בגלל שבאירופה יש אנשים טובים או שיש להם יסורי מצפון מהשואה. הם לא יתנו לנו ליפול עם הדו לאומית הזו כי הם יודעים מה יקרה ויש להם פה אינטרסים. הם פשוט ישרטטו קו דומה לקו הירוק עם תיקונים. קרוב יותר לקו של הסכם ג'נבה. ויודיעו לנו מתי מתחיל משחק חדש: מדינה פלסטינית מצד אחד ויהודית מהשני. בשתי המדינות יהיו מיעוטים כמו שיש היום רק בישראל. התנועה ביניהן תותר לפי אישורי כניסה: יהודי שירצה לעבור לישראל מאיתמר שברשות הפלשתינית יצטרך לקבל אישור כמו עולה חדש. כך גם ערבי, אלא שערבי לא יקבל. וההיפך. סביר להניח שהתנועה תלך בכיוון אחד.
למי שיישאר בצד הפלשתיני תהיה דילמה גדולה. לעזוב את החברים זו בגידה בחבר'ה. אבל להישאר - זה לחזור לגלות ואולי גם לספוג בחזרה את מה שהאכלת את הפלסטינים חמישים שנה.
יש זה גם שני צדדים שמעלים תקווה. האחד שסמדרית תישאר בצד ההוא, והשני שיהיה לה עם מי לשיר קריוקי - עם ר'
העתקת קישור