זהו, שלא, לעמיקם אסם...
הוספת תגובה לדף  אין 'קיבוץ מופרט'!
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  זהו, שלא, לעמיקם אסם...
תוכן ההודעה:  עמיקם אסם מסרב להסתכל למציאות המתגבשת מול עיניו בלבן של העיניים.
כשהיינו צעירים, פעם, ממש פעם, מייד אחרי הצבא, היתה לי חברה מאפיקים, אז אחד הקיבוצים הגדולים בארץ ובוודאי הגדול ביותר באזורנו, אני שהגעתי מקיבוצון של כמאה חברים פלוס, הסתכלתי בפליאה על המפלצת, ולא הבנתי כיצד ניתן לקיים קיבוץ ענק שכזה, טוב אז עוד "קלת" עבד, והעולם לא נראה מעולם אופטימי יותר, אבל עשר שנים לאחר מכן, הגיע השבר הגדול, קלת שבקה חיים, ושנים עמדו המבנים של המפעל הענקים, בית ליונים ולגרוטאות.
הקיבוץ הישן, להבדיל מקלת, רצה להמשיך ולחיות, ולכן אחרי המשבר הענקי של שנות השמונים, ושוב עשר שנים לאחר מכן, הלכו הקיבוצים לשינוי.
במקום ללכת עד הסוף, המציאו שם בליאונרדו יחד עם אותה ועדה שתכננה את הסוס שיצא גמל, את הקיבוץ המתחדש, מין אנדרוגינוס, שלא יודע בדיוק מה הוא, אני אגב קורא לו כבר שנים "לא קיבוץ", אז נכון, מדינת ישראל, הרשם והתקנות, מתעקשים מתעקשים לקרוא לנו "קיבוץ מתחדש", מתעקשים על "ערבות הדדית" ועוד כול מיני הגדרות שכתובות בתקנות, שמעוררות גיחוך בקרב כל מי שחי ב"אין קיבוץ".
צודק עמיקם לגמרי, אני קורא לילד בשמו, ויודע לאן הוא הולך, לישוב קהילתי, נקודה, כול מי שחושב שקיבוצים שחצי מהגרים בו אינם חברים, זה "קיבוץ" שימשיך לחלום.
העתקת קישור