גמישות השפה העברית וזמנו של יזהר ..
הוספת תגובה לדף  השינוי מעל לחוק - לא אחת נתקלתי בעיוות עובדות וניצול חוסר התמצאותו של החבר בכול פרטי הפרטים של החוק - תקנון האגודה (הקיבוץ) תקנות הרשם – רק
שם הכותב:  לרום
מקום מגורים:  בריכת בוץ
נושא / כותרת  גמישות השפה העברית וזמנו של יזהר ..
תוכן ההודעה:  הצפוני שלא נחשף מספר לנו על האושר והעושר של הישוב הדיפרנציאלי. השיתופיים, המשכשכים לדעתו בבריכת הבוץ שלהם, אינם מסוגלים לראות זאת. מודה, אני לא יודע אם יש גמישות כזו בשפה העברית, קישור בין אושר ועושר לקיבוץ מתחדש. אני מתבונן בקיבוצים לשעבר כאן בעמק ומתקשה לראות סימנים לאושר הזה, סימנים לפירוק, לעומת זאת, אני רואה למכביר, אבל טוב, אולי הבוץ מכסה את עיניי..
יש להודות לכותב על יושרו - הוא מודה שהישוב הדיפ' נמצא בדרך לישוב קהילתי. גם הצעתו ללא שיתופיים ללכת הלאה נראית לי מאד, אני מודה,ולא מפני החסכון בזמנו של הקו- מזכיר המזהיר. אולי יצליחו יזהר ושותפו החדש לדרך לשכנע את הדיפרנציאליים בקיבוצים השיתופיים ללכת לדרכם ולהפסיק לרדת לחייהם של אלו שנשארו ויש להם ענין להמשיך את חייהם בקיבוץ שיתופי. אם אמנם הדרך הדיפרנציאלית כולה אושר ועושר בודאי יגיע זמנה ותורה בכל קיבוץ - עד אז אולי יפסיקו תומכיה בקיבוצים שנותרו שיתופיים לאיים בעזיבה, להפחיד במשבר כלכלי, להוציא כספים על יועצים העוברים מקיבוץ לקיבוץ עם אותה תוכנית, לאפשר מעבר ישיר מחברות לתושבות על מנת להיטיב עם בעלי המשכורות הגבוהות עובדי חוץ, לאיים בהפסקת העברת המשכורת לקופת הכללית, לשים רגל למאמצי קליטה של חברים חדשים, לעסוק בשיוכים של - פירוק.. ועוד שיטות שונות שפיתחו במשך השנים על מנת להראות לחבריהם לקיבוץ שאין ברירה וחייבים לעבור שיטה.. אולי תלך הקבוצה הדיפרנציאלית הקיימת בחלק מהקיבוצים שנשארו שיתופיים אל האושר והעושר שכבר הושגו בישוב הדיפר' ותעזוב אותנו במנוחה?
העתקת קישור