האם יש מחליף לעוזי?
הוספת תגובה לדף  השינוי מעל לחוק - לא אחת נתקלתי בעיוות עובדות וניצול חוסר התמצאותו של החבר בכול פרטי הפרטים של החוק - תקנון האגודה (הקיבוץ) תקנות הרשם – רק
שם הכותב:  יזהר
מקום מגורים:  דרום
נושא / כותרת  האם יש מחליף לעוזי?
תוכן ההודעה:  באמת לא התכוונתי, אבל אני מבין שפרישתו של עוזי מביאה את כל המקהלה אלי. אני שמח שיש מי שמספק את הסחורה (אויב משותף).
אז ככה: לא חבל על זמני כי אני עושה מה שאני רוצה, ואם לא ארצה - לא אענה. בינתיים אני עושה טוב לכמה אנשים (מאפשר להם להתנפל עלי). אני כמובן לא חושב שמישהו יקשיב לי, אפילו הילדים שלי לא תמיד מקשיבים לי (מצד שני - להם יש שכל).
קצת יותר ברצינות: לרום יקירי, לחברי קיבוצים (לא רבים ובכ"ז רהים מדי) יש לא רק ירושות. יש גם עסקים פעילים בחוץ (למשל דירה מושכרת) בד"כ בשותפות עם איזה אח או בן דוד, ואז" אין להם ברירה" כי "הוא לא מסכים" החוק שזמי כל כך אוהב לנפנף בו (אני נזהר לא להזכיר את רונן שמא יתבע אותי) קובע שעליהם להעביר את ההכנסה הזו לקיבוץ. אז אני בטוח שרובם מעבירים, אבל אולי אני טועה. חוץ מזה: יש ירושות מכובדות, ושווה בדיקה מה הפער בין שכר הנטו שלי, כמזכיר ומנהל קהילה לבין שכר הנטו של עובד הנוי המסכן, וכמה שנים אני אצטרך לעבוד כדי לאזן ירושה של מאות אלפי שקלים שהוא קיבול. אגב: נטו כי לשם כך יש מיסי איזון. ייתכן שיש קיבוצים בהם פערי השכר גדולים מאד, אינני יודע הכל. וזכור לרום: מדברים על הנטו, לאחר מיסי האיזון.
הלאה: אולי לא כדאי לשמוע מישוה עם אג'נדה אחרת. אולי כן. לא חייבים לקבל את דעתו. נתתי תשובה חלקית לדני. אינני מתכחש לעמדותי, אבל אני רואה גם את החולשות של הקיבוץ המתחדש, לא רק את היתרונות. לו לקיבוץ שלי היה כסף לממן את השותפות אולי לא הייתי מוביל שינוי. היה לי טוב מאד בקיבוץ הישן, גם זה שבו נולדתי (בצפון, בעמק החולה) גם זה שבו חייתי רוב חיי הבוגרים. אבל אי אפשר היה להמשיך.ובכל זאת אולי שווה לשמוע משהו בראש פתוח? אני בטוח שמי שילמד ויעשה שינוי כמו בגובלות ובעוד כמה קיבוצים טובים ונחמדים רק יצא נשכר.
ולרונן: אני באמת נזהר, ולא אומר עליך שום דבר שעלול התפרש לא יפה אחרת אולי תתבע אותי, ואז כאמור איאלץ לבקש מהעו"ד שלי לענות לעו"ד שלך, ומה יישאר לנו? ובכל זאת:
רוברט ארדרי, אתולוג, בספרו "הציווי הטריטוריאלי" טען שאנשים חיים עם מי שהם אוהבים לשנוא. לא ברור לי למה לחיות במקום נגדו אתה מנהל במשך שנים תביעות משפטיות. אבל ככה אני: ראש עץ, לא מבין.
חשוב יותר לאמר כך: הנהלת הקיבוץ השיתופי בו אני עובד לא בחרה אותי, אלא צוות מתוך החברים, שאינם שותפים לניהול. אולי הם רצו שאוביל אותם לשינוי, ואז לא סיפקתי את הסחורה: אני עומד על טענתי שהקיבוץ הם של חבריו ורק הם יקבעו כיצד לחיות. גם את הטעויות שלהם מותר להם, ולא לי, לעשות.
ובסוף: יכולות להיות יותר מדעה אחת, ואפילו יותר משתיים. את המסננים של עוזי אהבתי כשהייתי איש מים. את דעותיו אני קונה פחות. לקיבוץ המתחדש יש זכות ויכולת קיום, אם כי אני, למרות היותי שוטה, לא נחנתי בכושר נבואה ואינני יודע מה יהיה. אני נורא מקווה שלא פגעתי בך בכך שלא קיבלתי את דעתך ולא את עצותיך. אני מתנצל מראש אם כן. סליחה
העתקת קישור