זכיתי, יב"נ מקדיש לי מאמר שלם....
הוספת תגובה לדף  אחריות זאת לא המצאה של המפריטים
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  זכיתי, יב"נ מקדיש לי מאמר שלם....
תוכן ההודעה:  יזהר יקירי, אם הפעלתי אצלך את בלוטות הכעס, ויצאת עם מאמר שלם, שמוקדש למאמרי, באמת זכיתי פעמיים, בפעם הראשונה אני יודע שמישהו (לפחות אחד) קורא את מאמרי, והשני, שישבת וטרחת להציג בפנינו את בית קמה, שוב, עלי לציין.
השינוי בבית קמה, איננו דומה לשינוי בעמיעד, ממש לא, ואם ייקרא הקורא את אשר אני כותב, אני טוען שאם יש 210 קיבוצים שעברו שינוי, אזי יש 210 דרכים לשינוי.
אני לא המצאתי את השם המוזר:"קיבוץ מתחדש" זו המצאה של וועדה שייעצה לשר התמ"ת, אותה וועדה שהורכבה רובה ככולה מנציגי התק"מ והקיבוץ הארצי, המציאה חייה חדשה ושמה "קיבוץ מתחדש".
אני שנים קורא לדבר החדש, "לא קיבוץ", אני מסכים עם יב"נ שלא מדובר בקיבוץ, אלא בישוב עם רמת קהילתיות גבוהה, והוא יישאר כזה עוד שנים רבות.
אני לא חוזר בי מטענתי המבוססת על 65 שנות חיי בקיבוץ, שהוועדות עיקרו את הקיבוצניק, ונטלו ממנו את הצורך להחליט ולו על הדבר הפעוט ביותר בחייו, אני טוען וממשיח לטעון, שלמחלקת החינוך בעירית ת"א, או באר שבע (יותר קרוב לבית קמה) אין ממש דבר עם "וועדת החינוך" בקיבוץ, הבסיס שונה, במחלקת החינוך יושבים אנשים שזה מקצועם ועל כך מקבלים שכר, בוועדות החינוך בקיבוצים, יכולת לפעמים לראות וועדות נטולות אנשי מקצוע, וכמובן אם ישבו אנשי מקצוע, ניגוד העניינים זעק לשמים, רוחקה המטפלת יושבת עם ציפורה הגננת, והן מחליטות מי יעבור לבית זה או אחר, ממש "החלטות אוביקטיביות", אז יעשה עמדי חסד הכותב, השינוי הכניס מרחב החלטה רחב ביותר לקיבוצניק ה"מתחדש", ביטול הוועדות, לפחות אצלנו, אם לא בבית קמה, הוכיח שניתן לקיים קיבוץ גם ללא וועדות, וטוב שכך.
הערה אחרונה, אין שום חידוש ב"חידוש" יש לעומת זאת, חידוש רב ב"שינוי".
העתקת קישור