נכון, גם החלופה הרביעית היא מקסם שווא
הוספת תגובה לדף  קצרים על הקיבוץ (6)
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  נכון, גם החלופה הרביעית היא מקסם שווא
תוכן ההודעה:  על דברי הטעם של עוזי ודוכיפת בנידון אוסיף רק שלרעיון 'הגאוני' לחזור את כל הדרך לנקודת ההתחלה, כלומר לחוזה החכירה הישן והטוב "קיבוץ - מינהל" המכונה גם "חוזה המשבצת החקלאית" ו'בתמורה' לזנוח כליל את רעיון "השיוך" מכל סוג שהוא, יהיו עוד מחירים שרוב הקיבוצים המתחדשים לא יוכלו לעמוד בהם אפילו אם תימצא הקומבינה שתאפשר בתנאים מסוימים בנייה במימון עצמי לחברים החדשים..

העיקרי שבהם יהיה כמובן פקיעתו של ההסדר הזמני המאפשר כיום את השימוש החורג והבלתי חוקי של השכרת דירות 'פנויות', שימוש המהווה מקור עיקרי לפנסיה התקציבית בה חייב הקיבוץ..

הטיעון הראשי של הקיבוצים להצדקת ההשכרות היה שאת הדירות הללו אי אפשר לאכלס בחברים חדשים משום שהן מובטחות כבר לשיוך עתידי לחברים הקיימים או ליורשי חברים שנפטרו.. זו גם הסיבה לכך שכל הלחץ ו'המאבק' נגד המינהל נסוב רק על 'הזכות' לבנייה חדשה לחברים חדשים.

יחד עם החלטה לביטול "השיוך" תפוג כאמור גם ההצדקה להמשך השכרת הדירות העומדת בניגוד מוחלט ל"חוזה המשבצת" כמו גם שהתנאי להסדרת "השימושים החורגים" קיים גם ביתר החלופות. משמעות הדבר היא שיהיה על קיבוץ שיבחר בחלופה הרביעית הזו לאכלס בחברים חדשים את כל הדירות הקיימות בו לפני שיקבל אישור או היתר לבנייה חדשה כלשהי.
העתקת קישור