וואלה, איך לא שמתי לב שהמשונה צודק?
הוספת תגובה לדף  קצרים על הקיבוץ (6)
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  וואלה, איך לא שמתי לב שהמשונה צודק?
תוכן ההודעה:  כנראה שהעובדה שבכיסי נמצא המסמך מרמ"י מחד, והעובדה שבכיסי השני, נמצא מסמך שיוך הנכסים, עשו אותי קצת שיכור מנחת, ולא שמתי לב לעובדה שהקיבוץ הוא ישות נפרדת לגמרי מחבריו, איך לא ידעתי, אגב, משונה מה קורה לו ל"קיבוץ" כשהוא מתרוקן מכול חבריו? האם האגודה ממשיכה להתקיים? האם האגודה איננה שייכת לחבריה? אם לא כן, כיצד מקובל על שלטונות המס של המדינה, שחלוקת הנכסים בין חברי האגודה, איננה "אירוע מס", כשם שחלוקת הנכסים בין בני המשפחה, איננה "אירוע מס"?
אם המשונה צודק, הרי כול העברה של כסף או שווה כסף, מהאגודה לאחד מחבריה, הרי זה "אירוע מס" לכול דבר.
אם האגודה איננה שייכת לחברים בה שהתקבלו כחוק כחברים באגודה, מדוע אחראים החברים לחובות או לנכסים של האגודה? אם הם לטענתך, אזרחים פרטיים, ולא סתם "חברי אגודה" אזי מהיכן שואבת האגודה (אגודה היא התאגדות, התאחדות של פרטים) את כוחה? אז תשמע משונה, שקשוקה, תקראו לעצמכם איך שתרצו, תקנות האגודה החדשות מאפשרות שיוך נכסים ודירות באגודה מסוג "קיבוץ מתחדש", זה כול מה שצריך, לא צריך ללעוס לכם הכול לפני הבליעה.
"היום הקובע" נדרש על ידי רמ"י לצורך השיוך, נדמה לי שזה מספיק, יש גם יום קובע אחר לצורך חישוב הוותק לצורך שיוך נכסים, אז אולי אני קצת שיכור, ולא מיין, מפני שאצלנו הכול מתנהל סאבאבה, אבל בערבו של יום, כנראה שמי שמתקדם הלאה, ומסתכל על התקיעות שלכם בחיוך של צער, זה אני.
העתקת קישור