לרונן וגם לדני
הוספת תגובה לדף  השינוי מעל לחוק - לא אחת נתקלתי בעיוות עובדות וניצול חוסר התמצאותו של החבר בכול פרטי הפרטים של החוק - תקנון האגודה (הקיבוץ) תקנות הרשם – רק
שם הכותב:  יזהר
מקום מגורים:  דרום
נושא / כותרת  לרונן וגם לדני
תוכן ההודעה:  רונן שלום.
קודם כל - הנה משהו שלא ידעתי: חשבתי שההליכים המשפטיים בינך לבין הקיבוץ בו אתה גר הסתיימו כבר. בכל מקרה אם יש הליכים משפטיים משהו לא טוב כאן, בלי להגיד מה ומי. בקיבוץ שלי וגם בקיבוצים נוספים עשרות תושבים בכל קיבוץ, ללא שום תביעה משפטית. אינני יכול כמובן לדעת מדוע אתה בהליכים משפטיים מול הקיבוץ ומי אחרקאי לכך, אבל אם לצטט את השר לשעבר יוסף בורג ז"ל: "מעולם לא יצאתי זכאי".
בכל מקרה - נבהלתי מאד מהאיום מתביעת הדיבה ולא אתווכח איתך יותר. בד"כ למי שמאיים עלי במשפט אני אומר "יופי. שהעו"ד שלך ידבר עם העו"ד שלי, ואנחנו נוכל להמשיך להיות חברים". זה עובד טוב במיוחד כשהעו"ד שלו הוא גם העו"ד שלי. במקרה שלך נדמה לי שזה לא אותו עו"ד, ואנחנו גם לא חברים, אז אני מוותר, נבהל ומרים ידיים. מי שלא רוצה להתווכח - לא אתווכח איתו.
ולדני: כן, יש הרבה תובנות. אשמח לחלוק אותן, אבל לא באינטרנט. אין סודות בקיבוץ, וכל מה שאספר יאיר לא רק בעיות אלא גם אנשים שלא בהכרח רוצים להחשף. בגדול אני יוכל לאמר כך: רמת המתיחות הבינאישית גבוהה בקיבוץ שיתופי מאשר בקיבוץ דיפרנציאלי. הקטנת התלות מפחיתה את המתחים. המעבר למתווה הדיפרנציאלי מעלה את רמת החיים - אך גם מגביר את החרדות (מי יטפל בי אם... ?) השיוויון בקיבוץ השיתופי לא רב באופו משמעותי מאשר בקיבוץ הדיפרנציאלי (הפתעה, מה?) משום שהפערים בין חברים לא נוצרים רק בגלל פערי הכנסה מעבודה אלא גם בגלל פערי הכנסה מירושות (מסכנים בני הקיבוץ, ומסכנים בני מסכנים הם בני בני הקיבוץ, וינש גם כאלה בקיבוצים הותיקים) ובגלל הכנסות מנכסי חברים מחוץ לקיבוץ. אגב: המתווה של זמי ועוזי נמנע מלטפל בבעיה הזו במודע ובמוצהר, ולכן לא יכול להתקיים. המוטיווציה לעבודה גדולה בקיבוץ המתחדש מאשר במסורתי, אך רק בקטע של בעלי הכנסות נמוכות. בעלי הכנסות גבוהות עובדים ברצון בשני סוגי הקיבוצים.
זה על קצה המזלג. מעבר לזה מוכרחים בע"פ. זאת כמובן אם רונן לא יתבע אותי ולא אשב בכלא בגללו, שזה כרגע הנושא הכי מדאיג מבחינתי.
העתקת קישור