משחקי מילים - מאיה - קיפי והמט"ש...
הוספת תגובה לדף  קצרים על הקיבוץ (3): שבריריותו של הלך הרוח המשתף
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  משחקי מילים - מאיה - קיפי והמט"ש...
תוכן ההודעה:  מט"ש-זר"ש - מת"ש מותש, משחקי מילים וראשי תיבות, התארגנות שמעולם לא העמידה עצמה למבחן חבריה, בזה אני מסכים עם קיפי, כול התארגנות המתכוונת להנהיג, צריכה לקבל כוחה מחבריה בצורה דמוקרטית, קיפי מתלונן על מזכירי מעגן מיכאל, שאינם מדווחים לחברים, שם במ"מ יש מערכת דמוקרטית שבוחרת מזכיריה - לכאורה אין דמוקרטיה גדולה מזו הקיבוצית, דמוקרטיה ישירה של החבר, אין לזה אח ורע בפוליטיקה המקומית והציבורית.
אז מה נשאר אם אין דמוקרטיה, ולמט"ש אין מושג כלל מה באמת חושבים חברי הקיבוצים בקיבוצים המיוצגים לכאורה על ידה? נשאר לכתוב מאמרים, ולעסוק בחשיבה יוצרת.
הסיבה לכך שאנחנו מגיבים, קיפי, יזהר ואנוחי, זה מפני שלהבדיל ממך המסרב לראות שהחיים הם כמו נהר השוטף אותך במירוץ מימיו, ואנחנו כהר הרחק הרחק מנמל הבית ממנו יצאנו, אנחנו מדברים מהנסיון שרחשנו בקיבוצים שלנו שהשתנו ומשתנים כול הזמן, כול יום קצת המירוץ החיים, אתה קיפי שבא בטענות למאיה, מסרב להסתכל בראי, ולהתמודד עם הדברים בקיבוץ שלך, מזכירים שלא מדווחים, צוות שינוי שמתפטר, כול זה טוב ויפה, אבל הבעיה שלכם מתחילה מבית, לפני שתבקש מזור מהמט"ש המותש, בקש מזור מחבריך לקיבוץ, הער אותם תמריץ אותם, כול התשובות מתחילות אצל כולנו בבית פנימה, הובלה ומנהיגות מתחילות באספה אצלכם, הרבה לפני שמטפלים במאיה וחבריה.
העתקת קישור