מלחמת המאסף של השיתופניקים....לעמית...
הוספת תגובה לדף  השלום נחוץ לציונות (א)
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  מלחמת המאסף של השיתופניקים....לעמית...
תוכן ההודעה:  עמית ק. אני לא כ"כ דטרמיניסטי כמוך, אם צריכים לחכות למות הדור של קיפי, זה עוד לחכות הרבה, אני לא סבור שיש רק דרך אחת החוצה מהקיבוץ השיתופי הישן והרע.
נכון שכשיש ים של כסף, קל יחסית להמשיך לקיים את המערכת השיתופית, החינמית, שמספקת לחבר מכול טוב, עם תקציבים נדיבים, שעוזרים לחברים המתנגדים לשינוי, לחיות טוב, וכול נושא ההורשה נראה להם משהו הזוי לחלוטין, חיינו, הם אומרים, מראשית הקיבוץ ללא הורשה, ונוכל להמשיך לחיות כך.
המצחיק הוא שכאשר הקיבוץ עשיר בצורה קיצונית, יש גם דרישה לחזרה של הבנים, תשמע, היכן מקבל בן חוזר בתמורה לחברותו שאיננה עולה לו דבר, בית סביר, שישודרג עם נישואיו, ותקציבים נדיבים מאוד, שיאפשרו לו לחיות בכייף, לרוב יקבל גם חבילת לימודים חינמית, תשמע זו מלכודת דבש מדהימה, ולכן כ"כ קשה להעביר שינוי בקיבוצים שיש להם תקציבים כמעט בלתי מוגבלים לקיים את הקיבוץ השיתופי.
נכון שיש אידאולוגים כמו קיפי או אלישע, גרוסמן ואחרים, שהרצון לקיים חברה שוויונית שבה כול אחד נותן כפי יכולתו ומקבל לפי צרכיו, בוערת בתוכם באמת.
אינני אומר שלא ניתן לקיים חברה שיתופית הגיונית יותר, שמנוהלת היטב, שמאפשרת הורשה, הבעייה היא שקצת קשה לעשות זאת עם התקנון הקיים, לאמרי רון ז"ל היה רעיון של "תקנון רדום" אבל את החברים זה לא באמת מעניין.
אני מניח שתמשיך הדליפה של קיבוצים שיתופיים לצד השני מדי שנה שניים שלושה, אני יודע שביגור מתחיל מהלך, בעין השופט וגם במעגן מיכאל, היכן שהמהלך מתחיל הוא נמשך ומסתיים, אם לא בסיבוב הראשון אז בשישי, זו דרך שאין ממנה חזרה, החגיגות של קיפי, נראות מעט מוקדמות, אבל תן לו.
העתקת קישור