האינטרס, אבישי, מקלקל את הטענה
הוספת תגובה לדף  דין וצדק האם ילכו יחדיו?
שם הכותב:  ארנון אבני
נושא / כותרת  האינטרס, אבישי, מקלקל את הטענה
תוכן ההודעה:  יש משהו לא נוח בנוכחות הגלויה מדי של שימוש בעורכי דין ובבתי משפט בקיבוץ המתחדש. אילו היינו דנים בזה מתוך כוונה למצא מסלולים יותר מנוכרים היינו אולי נשכרים. אלא שהמאמר שלך, ולצערי כל מה שיוצא תחת ידך בזמן האחרון הוא כמו הראיונות גלויי הלב של ששי גז, ציון אמיר וכל אותה חבורה שמנסה לשכנע אותנו בעוולות שנעשו כלפי "מרשי". גם גילויי הלב שלך תמיד הולכים לכיוון אחד: התעלמות מוחלטת מכשלי העבר והכפשת כל מה ששייך להווה.
כמי שהיה מזכיר בקיבוץ השיתופי, נסה נא היום להביט לאחור, ולהסיק האם החלטותינו בעבר שנגעו לגורלם של חברינו, באמת עומדות במבחן הצדק של ימינו? האם חבר שעד היום עוסק בעבודה שאיננו אוהב יכול לקבל כמובן מאליו שלא זכה להגיע ללימודים שרצה כי מישהו אחר היה בתור, או כי "כבר יש לנו מנהל חשבונות"?
אז נכון, פעם הייתה בנו יותר הזדהות עם ההחלטות של החביירים, והפנמנו כמו חסידים (שוטים או פיקחים) את הכניעה לגחמות הרוב, גם כאשר החלטות רבות היו מוטות על פי יחסים וקשרים אישיים ולא תמיד על פי הצדק.
אם רוצים לדון במשפטיזציה, שלהבדיל מהחלטות החברים בעבר, היא גלויה לעין העיתונות הקיבוצית וצוברת נפח הרבה מעבר לגודלה האמתי, אז בבקשה, דבר לגופו של עניין ולא בשם "מרשי". כי זמנו של מרשך עבר.
יתר על כן, אהבתי מאוד את "מרשך" הקיבוץ הישן. חלק מדברים שנראים היום כעוול היו מקובלים עלי אז ולא הייתי רוצה להכפיש את מה שנעשה אז על פי נורמות של היום. אני מעדיף פשוט להפוך דף ולחיות עם עברי בשלום ואם ההווה בכיף.
העתקת קישור