לבן צבי מלוכסן/טרוט העיניים (ל21. ו-22. )
הוספת תגובה לדף  השינוי מעל לחוק - לא אחת נתקלתי בעיוות עובדות וניצול חוסר התמצאותו של החבר בכול פרטי הפרטים של החוק - תקנון האגודה (הקיבוץ) תקנות הרשם – רק
שם הכותב:  קורא ועוקב
נושא / כותרת  לבן צבי מלוכסן/טרוט העיניים (ל21. ו-22. )
תוכן ההודעה:  4 תגובות שלי ל-2 תגובותיו של עוזי בן-צבי (לא חשוב מה יכתבו עליו, העיקר ששמו יוזכר שוב ושוב, וייכתב באיות הנכון) - תגובה 21 ותגובה 22 שלו: 1. אכן כדאי לבדוק ולספור מספר הפעמים בהם אתה הוא החתום על'מסרים' כאן באתר. נדמה לי שזה בין 25% ל-33% ממספר ה'מסרים' הכללי. עוד כשעור הזה תגובות לתגובותיך (ואני תרמתי בזה להגדלת השעור). כלומר: מ-55 אלף ה'כניסות' להן טוענים מנהלי ה'פורום' - בין מחציתן ל-2 שליש מהן קשורות אליך, למסריך ולשמך (בהנחה ש'מאחורי' כל 'כניסה' לשם כתיבה אקטיבית, ישנן X 'כניסות' פסיביות לקריאה בלבד.
2. לשאלה מדוע רק אתה לכאורה "מייצג" את העמדה השוללת את הצדקת קיומה ואת סיכויי השרדותה של השיטה השיתופית, יכולות להנתן כמה תשובות. זה חומר למאמר נפרד על 'רוב דומם' ו'מיעוט צעקני', ועל 'מתפרנסים' מול 'גרפומנים', ועוד עוד היבטים. לא זה המקום.
3. ישנם מי שאוספים נתונים על הקיבוצים ו'מיקומם' על הרצף שבין 'קיבוץ שיתופי' ל'ישוב קהילתי' (עם מעבדת-סמים מסחרית או בלעדיה), על פי קריטריונים ו'נקודות ציון' משמעותיים, כולל המגמה וקצב ה'תנועה' על הרצף. נדמה לי ששלמה גץ הוא שמו של אחד מהם, המתמיד בכך כבר כמה שנים. גם טבלאותיו של פרופ' אורי לויתן יכולות להיות מצורפות לחומר זה (בלי להתייחס עכשיו לתובנותיו ומסקנותיו).
4. לענין המוטיבציה להשיג הישגים בעבודה (מה ש'צועק' מתגובה מס. 21 של בן-צבי): אנחנו מוצפים בחומר מסודר ושיטתי (מהאקדמיה ומהפרקטיקה גם יחד) על ענין זה. יש הגורסים שהכסף יענה את הכל (למשל: כאשר מאיימים "לגזול" ביום הבחירות לכנסת מחבר ועדת קלפי מטעם רשימה X את שכרו, הוא 'טורק את הדלת' לא רק לתפקידו זה, אלא בכלל למפלגתו, בה הוא התנאה והתגאה קודם "בלי חשבון"). אחרים גורסים שישנם עוד מניעים להשתדלותו ולמאמציו של עובד, או של אדם בכלל, בעיסוקיו. (מהמבקרים בזמנם את 'סולם הצרכים' ההירארכי הידוע של החוקר מסלו, ועד למאמריה האחרונים של שרה אדום, כאן באתר). האם, עוזי (עד כה הזכרתי את שמך בתגובתי זאת 3 פעמים), מאמציך להפעיל את כישוריך במכירת מסננים ל'ענק המתעורר' של צהובי-העור, למען קידומו של מפעל 'עמיעד מסננים' השייך לקיבוצך ומכאן - גם לך, היו שונים קודם לקשירת ביצועיך לתמורה שאתה מקבל ? אמירה ברורה מאד, חדה כתער, נאמרה אמש בטלביזיה כאן ע"י מוזי ורטהיים ב'ועידת ירושלים לעסקים': "אנחנו משלמים (למנהלינו ! לא באותה רמה לעובדינו הזוטרים, על רצפת-היצור) לפי הביצועים !" עכשיו בודאי תנופף מולי באצבע 'חינוכית' כאומר: אתם רואים ? כך הוא הצליח להיות למליונר/מיליארדר !
ואני ה"קטן" אומר לך (ורק על עצמי לספר ידעתי): אני מוותר (בפועל) על מעמד ודברים 'שוי-ערך בכסף רב', משום שאיני מוכן לוותר על ההנאה והסיפוק (לצד התועלת לאחרים !) שבעיסוק בו בחרתי, ועוד יותר - על היחס כלפיי מצד אחרים בהקשר הישיר לעיסוקי ! אתה הבנת את זה, בן-צבי (פעם רביעית ואחרונה).
העתקת קישור