אלישע ודובי המציאו מכונת זמן....
הוספת תגובה לדף  הצעה למדיניות קרקעות עבור התנועה הקיבוצית
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  אלישע ודובי המציאו מכונת זמן....
תוכן ההודעה:  אלישע שפירא ודובי הלמן, הצליחו במקום בו כשלו טובי המדענים ב 1000 שנות מדע, הם הצליחו לייצר מכונת זמן, המחזירה אותנו הישר לשנות החמישים של המאה הקודמת.
כשאני קורא את המניפסט המשותף לאיש הקיבוץ הארצי מעין השופט, ולאיש התק"מ מיוטבתה, שניהם מזכירים לשעבר של תנועותיהם, אני שואל עצמי האם מדובר בנאיביות סתם, הוא בניסיון אחרון של הטובע, לתפוס קצת אוויר.
הרעיונות שאלישע ודובי מעלים, טובים אולי לקיבוצים עתירי ממון, מוצלחים שמשאירים בכיסם הון רב בסופה של שנה, ובאמונה שיש מספיק פראיירים שיבנו על חשבונם ויקנו את ההבטחה שאי פעם אם ירצו לעזוב, יקבלו כספם מהקיבוץ צמוד למדד או לאיזה מקדם אחר.
אהבתי במיוחד את האיום בסופו של המניפסט:"לקיבוצים שיחליטו בניגוד להמלצת התנועה, לשייך את הדירות לחבריהם, תבהיר הנהגת התנועה את משמעות החלטתם ואת העובדה ששיוך הדירות הוא קו פרשת המים שלאחריו משתנה הקיבוץ באופן שספק האם ניתן יהיה להמשיך ולקיימו. אם אותם קיבוצים לא ישנו את החלטתם, תסייע להם התנועה במו"מ עם מוסדות המדינה."
פשוט מדהים אותי שב2014 יכולים שני אנשים עתירי ניסיון, להפיק איום שכזה בסופו של מסמך המדבר גבוהה גבוהה, אחרי כול הניסיון של התנועות עם קיבוצים סוררים (שניר למשל) הם בשלהם, מה שמעניין הוא שהמניפסט מגיע מהזר"ש - מט"ש והכותבים, יש להניח, מאמינים בכול לבם שזה באמת יכול לעבוד...
מוזר
העתקת קישור