מעט מדי ומאוחר מדי
הוספת תגובה לדף  הצעה למדיניות קרקעות עבור התנועה הקיבוצית
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  מעט מדי ומאוחר מדי
תוכן ההודעה:  הנה סופסוף יוצא מהתנועה הקיבוצית(?) גורם בשם "צוות הקרקעות של המטה השיתופי" ומודה בגילוי לב שאיש אינו פוגע בזכויות הקיבוצים בקרקעותיהם ושכל 'המאבק' נגד רמ"י כביכול הוא למעשה מאבק פנימי בתוך 'התנועה' נגד רעיון שיוך הדירות.

וכך בלשונם: "..הנהגת התנועה ורבים אחרים יודעים ומבינים כי שיוך הזכויות בקרקע ושיוך הדירות לחברים אינם עולים בקנה אחד עם קיומם ארוך הטווח של הקיבוצים.."

אם אני מבין נכון את "צוות הקרקעות של המטה השיתופי" הרי שהוא קורא ביושר 'לשים את הדברים על השולחן' ושהתנועה תקבל החלטה חד משמעית להמליץ בפני הקיבוצים על מדיניות שעיקרה -
"..הימנעות מכל צורה של שיוך הקרקעות והדירות לחברים ויצירת מנגנונים חלופיים (כספיים) להורשה.." תפסיק את 'המאבק' האומלל והשקרי שלה ברמ"י ותיתן לחברי הקיבוצים לחשוב ולהחליט על דרכם.. לשייך או לא לשייך, זו השאלה..

אני כמובן חושב שהם טועים לגמרי בדרכם ובהבנת המציאות שאינה מאפשרת את ביטול השיוך והחזרת הגלגל לאחור.. ובכל זאת אני מסכים לסיפא של דבריהם:
"..לקיבוצים שיחליטו בניגוד להמלצת התנועה לשייך את הדירות לחבריהם, תבהיר הנהגת התנועה את משמעות החלטתם ואת העובדה ששיוך הדירות הוא קו פרשת המים שלאחריו משתנה הקיבוץ באופן שספק האם ניתן יהיה להמשיך ולקיימו. אם אותם קיבוצים לא ישנו את החלטתם, תסייע להם התנועה במו"מ עם מוסדות המדינה.."
העתקת קישור