אמא אדמה אליבא ד ש שפירא
הוספת תגובה לדף  "אימא אדמה" כסחורה
שם הכותב:  א בן דוד
מקום מגורים:  כפר מנחם
נושא / כותרת  אמא אדמה אליבא ד ש שפירא
תוכן ההודעה:  אמא אדמה כ"סחורה" ???
ו-א שפירא בגילו המתקדם (שלא לומר הקשיש)
מתקשה להתמודד עם מציאות חיינו הקיבוצית: קרי רוב הקיבוצים החליטו לשייך דירות והון לחברי הקיבוץ. מתוך הרצון להוריש לילדיהם ומשפחתם את מה שהוריהם לא הורישו להם. דירה וחלק ממשי מנכסי הקיבוץ.

מאמר הזוי
השוגה בהבנת המציאות ורצון החברים לשינוי פני האגודה השיתופית .
משיתוף טוטלי פניה לעבר הגשמת זכויות הפרט , וותק, העובד, ועוד.

א שפירא קורא למאבק אבוד ל"תיקון" המציאות הקרקעית בארץ על מנת לשרת טוב יותר את כל קבוצות האוכלוסיה בארץ ??? ולא לטובת סקטור התיישבותי אחד מועדף .
הסיסמה מאבק להוציא את המנהל משטח המחנה
|(הקו הכחול) ולהשאיר את השליטה בו לאגודה היא בבחינת זריעת חול בעיני הקיבוצניק התמים מהשורה הרואה במנהל אוייב שצריך להאבק ולהלחם בו .

לטובת האגודה
לטובת הקיבוץ
ולרעת החברים וזכויות הפרט והוותק. ואנו נקראים למאבק לטובת רוב הציבור בארץ תמורת וויתור על זכויותנו להיות בעלי רכוש ודירה ככל האדם .
ואם כדברי א שפירא לא ניתן להוציא את המנהל משטח המחנה אז צריך למצות את דרך הפשרה וההידברות על מנת להגיע לשיוך קיניני לחבר/ה לפי תנאי 751 . ויורשי החברים שיוכלו להתקשר עם המנהל בתנאים סבירים.
צריך גם להבין שרוב הציבור לא יסכים לעד עם מציאות שרוב קרקעות המדינה מעובדות על ידי הקיבוצים והמושבים ואין מספיק עתודות קרקע מופשרות לבניה באזורי הביקוש. ויש להגיע לפשרות של פיצוי נאות ואו מיזמי פיתוח שטחים חקלאיים לצורך בנית דירות נרחבת.
ואם האגודה השיתופית
לא תשנה את פניה לטובת חבריה בראש ובראשונה אין לה לדידי עוד זכות קיום .
העתקת קישור