שני סיפורים מעטו של אבישי גרוסמן...
הוספת תגובה לדף  חבר, אותך לחברת הגבייה!
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  שני סיפורים מעטו של אבישי גרוסמן...
תוכן ההודעה:  גרוסמן שהיה פעם מזכיר צעיר בקיבוצו, כך מספר גרוסמן, ניגש למפקד המשטרה במחוזו, וזה אמר לו, ראה זה פלא"כולם שווים בעיני החוק"...
קצת מגוחך לשמוע את זה, ממי שמטיף להשארת ה"חוץ" מחוץ לגדר הקיבוץ, כאילו שכבר שכחנו שבתקופה הטרום מעמדית שלנו, הכול נסגר בחצר הקיבוץ, חבר היכה את אשתו וילדיו מכות נמרצות?? שו שו, נסגור בוועדת חברים, נשלח לטיפול, משטאה? הצחקתנו, חבר בהנה"ח שילשל לכיסו ממון זה או אחר, נסגור את זה בינינו, פדופיל? בינינו, אונס? בינינו, ככה זה היה ואל תספר סיפורים.
אז על מה יוצא קצפו של מספר הסיפורים, והוא מתריע על שהולך לקרות לנו בקיבוצים המעמדיים ואלה מילותיו ממש:"...ם וכאשר תופעל בקיבוצים חברת גבית חובות חיצונית, או כול חברה אחרת הפועלת על פי עקרונות פעולה דומים כפי שמקובל בחברה העוטפת אותנו, איש מאתנו לא יהיה מופתע אם גורמי החוק לא יהססו לטפל בכול אחד מחברי הקיבוץ באופן שוויוני, כלומר יינתן טיפול זהה לכול אחד מחברי הקיבוץ שנוגע ואולי גם נגוע בעשיית מעשים שאינם תואמים את המותר והאסור מבחינת החוק היבש..."
ועוד מוסיף הכותב מבלי לראות את אבסורד כתיבתו ומתריע:"...יתן להניח שאם וכאשר יחליטו גורמי אכיפת החוק להתערב בנעשה בחצרו של קיבוץ בשיטות אותן הם מפעילים בכול ישוב אחר בארץ, אזי נהיה כולנו שוב שווים על פי הכללים הנהוגים בחברה בה אנו חיים. אלא שעכשיו מדובר בחברת "הכמו כולם" ההולכת והופכת למשוללת ייחוד חברתי מובהק. ואולי על דרך האבסורד "חזרנו אל בורות המים" בהם דין אחד לכולם,..."
אימא....נבהלתי נורא, נהיה אנחנו הקיבוצניקים, נזר הבריאה, שווים בפני החוק, כמו כולם...
מישהו מוכן לקנות לאבישי שעון מעורר?
העתקת קישור