רונן - נתחיל בבקשה מגילוי נאות
הוספת תגובה לדף  השינוי מעל לחוק - לא אחת נתקלתי בעיוות עובדות וניצול חוסר התמצאותו של החבר בכול פרטי הפרטים של החוק - תקנון האגודה (הקיבוץ) תקנות הרשם – רק
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  סין - עמיעד
נושא / כותרת  רונן - נתחיל בבקשה מגילוי נאות
תוכן ההודעה:  רונן
אינני מנסה לומר שמה שאתה מספר על כל התהליכים שעברו בחלק מהקיבוצים, ללא ספק 200 קיבוצים שווים 200 תהליכים, אבל נתחיל מגילוי נאות לפחות מצדך, רונן, אתה אינך חבר קיבוץ, אתה תושב, אינני יודע מה זה תושב בנחשון, אבל אצלנו זה אחד שנהנה מכל העולמות, משכורתו נכנסת לחשבון הבנק ופירורים משולמים לקיבוץ, התושבים הם הנהנים ביותר מהשינוי, אז אולי אתה לא כזה, אבל אמרנו גילוי נאות.
תראה רונן, בו ניקח סנריו שכזה, קיבוץ מעלה הארזים, קיבוץ וותיק עלה לקרקע בשנות ה 30 של המאה הקודמת, היום חברים בו 150 חברים, תעשיה זעירה, חקלאות בינונית, מבנה דמוגרפי נורא, 100 חברים מעל 65, רבים מאוד מעל 80.
קבוצה קטנה של 20 חבר בני 45-55 נושאת על גבה את הקיבוץ, הקופה ריקה, הבית הסיעודי מוזנח, חדר האוכל סגור כבר מזמן, ענפי השרות קורסים, בתי הילדים סגורים, אין ילודה, הקבוצה החזקה מנסה להעביר שינוי, להציל את הקיבוץ שמקיים אותם בקושי, החובות גדלים ומעיקים, מכיר מצב כזה? אני מכיר כמה, עכשיו לך תעביר שינוי בקיבוץ הזה בשיכנוע כאשר 100 איש מפוחדים ממה שיקרה מחר, אז אני מניח שלפעמים קצרה רוחם של מה שנקרא ה"מקיימים" ועוברים ללשון איומים שאיננה מקובלת עלי כלל, אבל אתה ואני יודעים, שהם מותשים, לכודים בקיבוץ שאפילו דמי עזיבה לא יכול לשלם, עשרות סיעודיים, הקיבוץ על סף פירוק, אבל רונן החוק לצד הרוב, והרוב לא רוצה שינוי, וממש לא מבין את עומק החוב, ותזרים חיובי או שלילי לא ממש מעניין אותם, העיקר שהחשמל יזרום, והמים יגיעו, ואיך שהוא הגזבר עוד מצליח לגרד קצת מזומנים למזון, אז אתה רואה קבוצת אנשים די נואשת שמנסה להציל, לא לשנות, להציל, ואז הכול חוקי בנסיון לעצור, הרשם והתקנון והכול, ואז אני רואה איזה חבר שלי ממעלה הארזים שמאבד את העשתונות,ומגיע כמעט לאלימות פיזית, ומרגיש כמוני עת חזרתי מבת המצווה של האחיינית שלי ושני בטלנים צעירים שישבו אצלי ברכב, אמרו לי(וזה היה אך לפני מספר שנים לא רב אולי 4-5 ):"מה אתה מקטר? אתה צריך לפרנס אותנו, לכן חזרנו לקיבוץ", כן ממש כך, אז בדיוק בדרך בין חדרה לעמיעד, ידעתי את התשובה לשניהם, היום הם עובדים קשה לקיים את המשפחות הצעירות שלהם, אם קצת פחות חיוך של שמחה לאיד.
אז אתה בטוח צודק שהכל חייב להיות חוקי למהדרין, רק תסביר לי לאיזה חוק אתה מפנה את הקוראים, לחוקי מדינת ישראל התופסים לכלל האוכלוסיה? או לחוקי "מדינת הקיבוצים" התופסים רק ל 100 אלף החיים באקס טריטוריה הנשלטת על ידי תקנונים מהמאה שעברה שרק 75% של ה 100% המוחלט יכולים לשנות בהם פסיק, או על ידי הוד מעלתו רשם האגודות השולט על אריסיו דרך חוק האגודות השיתופיות, חוקים שהפכו אותנו הקיבוצניקים לאוכלוסייה הכי דפוקה בארץ, עכשיו יצאו כל החברים מצפון ודרום ויגידו לי שאני מזבל, מצטער חברים, זה המצב, אז מי שרוצה חוק? בבקשה, אני מבקש לחזור ולהיות אזרח מדינת ישראל, שווה חובות וזכויות, מותר לי?
לדעת רונן, לרום, זמי, חבר פשוט ועוד, בוודאי שלא.
עוזי
העתקת קישור