הפיאודליזם והחינוך האקדמי - לאלישע הא פיאודל
הוספת תגובה לדף  השכלה נגישה לכל נפש
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  הפיאודליזם והחינוך האקדמי - לאלישע הא פיאודל
תוכן ההודעה:  לאלישע נמאס לכתוב כמה טוב הוא השיתוף והוא עובר לתקוף את השיטה המקובלת בעולם כולו, של לימודים אקדמיים שהם ורק הם מזכים אותך בתואר מוכר.
אלישע שואף למכללות שבהן יוכלו ללמוד ללא הבדלי דת, מין והשכלה בסיסית, תרצה, יש לך את הכסף אז יאללה בו ללמוד.
מה לעשות, ובדרך כלל, המסע אל התואר דורש מהיוצא אליו, ידע בסיסי, שיתאים את הסטודנט לחומר הנלמד.
במשך הרבה מאוד שנים, התעלמו המוסדות המחנכים בקיבוצים מהאקדמיה, הבוגרים למדו מה שנראה למורים, ללא קשר למה שצריך היה להיות הבסיס לכניסה לאקדמיה, לקח שנים עד שנכנסו בחינות הבגרות למוסדות הקיבוציים, ועל כך כבר בכה המשורר.
בכדי לפתור את הבעייה, הוקמה מדרשת רופין, שם יכול היה כול פלח עם מוטיבציה להפוך לגזבר או מרכז משק בקורסים שנמשכו לעתים שלושה חודשים או הארוכים שבהם, ששה חודשים, זה היה עוד לפני שרופין הפכה למכללה הנוהגת לפי המדדים האקדמיים, אבל כול זה לא מפריע לאלישע, הוא קורה להכיל על ההשכלה את ה"כללים הדמוקרטים", האם אלה של מורסי ממצרים או אלה של אלקין מהליכוד.
מה לעשות וכנראה שגם בעתיד הנראה לעיין, האקדמיה לא תחדל ללמד ולחלק תארים, ייצאו ממנה מוכשרים וגם כאלה שנחשבו לטפשים ויוצאים ממנה טפשים עם תארים.
נכון שבתעשייה הקיבוצית, יש לא מעט אוטודידקטים, אבל אלישע, כאשר צריך לחתום על פרויקט של מיליונים לתעשייה גדולה בחו"ל, הם בודקים את התעודות של כולם, מהמהנדסים ועד הרתכים,אז אינני יודע איך הגעת לפיאודליזם, אבל בדרכך אתה מצליח לחבר הכל.
העתקת קישור