תשובה חלקית
הוספת תגובה לדף  מוסר סלקטיבי - הביקורת של דעת הקהל הנאורה על מדיניות התגובה של צה"ל בעזה - היא עניין מובן. פחות ברור מדוע סבלם של נפגעי הקסאמים אינו זוכה לתשומ
שם הכותב:  אורי הייטנר
מקום מגורים:  קיבוץ אורטל
נושא / כותרת  תשובה חלקית
תוכן ההודעה:  התשובה של דני לסוגיית האדישות נכונה חלקית. יש לכך סיבה נוספת: הציבור "הנאור" אינו יכול להתמודד עם סוגיית הפיכתה של שדרות למטווח פלשתינאי, בלי להתמודד עם השקפת עולמו. למשל - מי שטען כל השנים שהטרור הוא תגובה לכיבוש ולהתנחלויות, ו"רק תצאו מהשטחים, ויהיה טוב, הו, יהיה טוב, כן" בלה בלה בלה, צריך להסביר, קודם כל לעצמו, איך זה שאחרי שיצאנו מכל עזה, עד המילימטר האחרון, ועקרנו את כל ההתנחלויות, עד היהודי האחרון, עד האבן האחרונה של הבית האחרון, הטרור מתעצם. הציבור "הנאור" יצטרך להתמודד עם האמת - שהמוטיבציה הפלשתינאית לגרש את אחרון היהודים משדרות אינה נופלת במאומה מהמוטיבציה שלהם לגרש את אחרון היהודים מאלי סיני.

מי שרגיל תמיד להאשים את ישראל בטרור נגדה, אינו יכול להגמל מכך, גם כאשר אנו מתייצבים על גבול 4.6.67.

מכאן מובן מה יהיה אם וכאשר נחזור לקווי 4.6.67 גם ביו"ש - הטרור ימשך ויתגבר גם משם. גם כאשר יירו טילים על ת"א, הציבור "הנאור" יתעסק בהאשמת ישראל ועיתון "הארץ" ימרח תמונות פורנוגרפיה של המוות על כל העמוד הראשון, אם בהתגוננותנו יפגעו בטעות גם אזרחים.
העתקת קישור