אורי הייטנר, ה"ציונות" והישראבלוף של "קבלה לחברות"
הוספת תגובה לדף  שיתופי - חדשני / חוק להגנה על ההתיישבות
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  אורי הייטנר, ה"ציונות" והישראבלוף של "קבלה לחברות"
תוכן ההודעה:  אורי זועק כנגד מערכת המשפט, שראה זה פלא הפכה בעיניו ל"פוסט ציונית", ברגע שהחילה את חוקי מדינת ישראל על "מדינת הקיבוץ", גוואעלד הוא זועק, היתכן הדבר?
שנים רבות, מאז קום המדינה, נחקקו חוקים מיוחדים ל"חיה" הזו, ששמה "קיבוץ", חוקים שניתקו את חברי הקיבוץ משאר אזרחי מדינת ישראל, שהפכו את הקיבוץ למדינה בתוך מדינה, מדינה בה מערכת חוקים שונה לחלוטין מחוקי מדינת ישראל בה שכנו הקיבוצים, אז זה היה לטענת הייטנר "ציונות" ואולי זה היה בעצם "ציניות", אני ואפסי עוד, הקיבוצים שלא לקחו חלק בקליטת העליה הענקית מהמגרב, מתימן ועיראק, שסגרו שעריהם על ידי "ועדות קבלה" (ואדת קליטה קראו לזה) הקבלה לחברות הקדושה, אז זה היה "ציונות" לטענת הייטנר. איך ציונות שכזו משתלבת עם הדרת העליה הענקית של שנות החמישים (כן מייד יקפצו כמה ויספרו על חברות הנוער, ואיך יצאנו ללמד עברית במעברות, אבל אני זוכר את ההתנשאות שלנו על ילדי אליפלט השכנה, מעולם כילדים לא נסענו לשם, או הלכנו ברגל להשתלב), אז זה היה "ציונות", אבל כשבאה מדינת ישראל ואומרת לקיבוצים, אתם חלק מהמדונה הזו, חוקיה חלים עליכם, בתי המשפט שלה, ייפסקו קודם כול לפי חוקייה, תקנות האגודה ובסוף התקנון שעבר זמנו, אז מזדעק אורי הייטנר, שחושש שמה המדינה תגלה שהחברים בקיבוץ השיתופי, הם "לא אזרחים" חסרי תיק במס הכנסה, משלמים ביטוח לאומי קטן בהרבה מממוצע הכנסתם (כאשר מביאים בחשבון את כלל ההוצאה על חבר בקיבוץ, לא את ה"תקציב"), אפילו חברת החשמל והבזק לא יכנסו בשעריך, אז מה זה קשור, אורי, ל"ציונות", מה קשורה הציונות לצורך של הקיבוץ לקבל אליו את מי שמוצא חן בעיניו? בעיני זה תמיד היה לצנינים, בעיני העובדה שלא קיבלנו אנשים מצוינים לחברות אצלנו כייייי.... חברה אחת רבה עם האישה ושני חברים לא אהבו את הבעל, והילד, בעייתי, וגם צבע העור לא משהו, כך זה היה אז, וכך אורי רוצה שזה יהיה גם היום.
מה לעשות, יש כבר סלקציה ברורה בקבלה לישוב, הסלקציה היא עומק הכיס, לא כול אחד יכול לבנות בית במיליון ש"ח פלוס, בדרך כלל מי שבא לגור בהרחבות זו אוכלוסייה אמידה עם שני כלי רכב ליד הבית הרחב, והם שמחים לקנות שירותים מהקיבוץ, מרכולית ומנוי לבריכה, מכניסים את הילדים למערכת החינוך תמורת כסף רב, מדוע חושב אורי שעליהם לשלם גם מס קהילה? למה בדיוק? האם תושבי שכונה בקרית שמונה או קצרין, משלמים מס קהילה? יש מיסים עירוניים, ארנונה ומיסי מדינה, מי אמר שצריך לשלם מס קהילה, שנכפה על רובנו ב"קיבוצים המתחדשים" כי עדיין לא נגמלנו מההרגלים הישנים, גם זה יעבור.
איך זה בדיוק מתיישב עם "ציונות" רק לאורי הפתרונים.
כן אורי, הגיע הזמן שחברי הקיבוצים יהיו אזרחים שווי זכויות וחובות במדינה, זו ציונות, די לישראבלוף, לתקנונים שאיש לא מקיים, מי שרוצה לקיים קומונה יעשה זאת, בכייף, יש דוגמאות כמה, אבל לקרוא לזה "ציונות"? טוב היה עושה הקיבוץ לפני 60-80 שנה אם היה מחיל את חוקי המדינה גם על הקיבוץ וחבריו, מה שקורה עכשיו צריך היה לקרות מזמן.
העתקת קישור