עוזי עוזי,אני קורא את דבריך ומסכים עם רובם.לצערי
הוספת תגובה לדף  כישלון ללא חרטה - רופא שניסה להציל חיים ונכשל איננו מתחרט על המאמצים שעשה. יש מטרות נעלות ששווה להשקיע בהן גם כשההצלחה איננה מובטחת
שם הכותב:  מושבניק
נושא / כותרת  עוזי עוזי,אני קורא את דבריך ומסכים עם רובם.לצערי
תוכן ההודעה:  אני קשור לחקלאות ולקיבוצים בעבותות מלאי אהבה ואכזבה וגם תקווה.
והרבה כאב.
במיוחד כואב לי גורלם של קרובים שלי בקיבוצים ועל הקיבוצניקים בכלל.
ומאחר ואתם ואנחנו המושבניקים עדיין לפותים במסגרות ישנות וחיים תחת הגדרות דומות וזוכים ליחס דומה מהחברה והמדינה גורלנו מחובר במידה זו או אחרת.
הקושי שלי כמושבניק עם מצב זה שכל השנים הקיבוצניקים היו הדומיננטיים והכתיבו בגדול גם את חייהם של המושבניקים.
כל זמן שאפשר היה לחיות כולם הסתדרו עם המציאויות כך או אחרת.היום כשהשוליים צרים קל ליפול לתהום עימכם, העיוורים, המקשקשים עצמם לדעת, ולא רואים כיצד מובילים אתכם לשחיטה.
שכביץ ענה לי בצורה הקיבוצנקית השחצנית והמתנשאת האופיינית לאדוני הארץ המטיסים מעל שרוולם בהנף אצבע זבוב טורדני שאלך ללמוד על הקשת באתרה באינטרנט וצירף עבורי ברוב טובו את הקישור.והוסיף שעלי ללמוד את יריבי.
חהחהחה. כאילו שהוא למד.
אילו מי מכם היה באמת לומד לא היה ישן בלילה מדאגה.
היה ראוי ומועיל ונכון אילו אתה הית מפנה את האנרגיות האדירות שלך לעיניין הקשת והארס וההרס שהיא זורעת ובמיוחד הצלחתה לנטוע בלב רבים ובמיוחד בלב אנשי תקשורת,כלכלה,פוליטיקה, פקידי ממשלה ורשויות מקומיות,אנשי אקדמיה ורוח
אנשים רגילים אחרים יחס עויין ושונא לחקלאים בכלל ולקיבוצניקים בפרט.
נכשלנו בבג'צ הקרקעות בדיוק בגלל השחצנות ואי לימוד היריב.
הם הצליחו להחדיר לשיח הציבורי מלים ומושגים מוזנים חסרי שחר שיקריים ומופרכים כמו "נתנו לכם אדמות" "חילקו אדמות" "צדק חלוקתי" (אין חיה כזו במישפט. יש צדק טבעי וכולו עימנו)"החכירו לכם לעיבוד חקלאי" "הסבתם את כל שטחי הפלחה,אלפי דונם,לנד'לן""שודדי האדמות והמים" ועוד.
ואתם?יוק!!!!
מרכינים ראש וממשיכים בויכוחים פנימיים (חשובים כשלעצמם,אין ספק) ולא מבחינים בוואקום שנוצר עם העדרותכם מהמרחב הציבורי והתמלא בהמון אוהביכם החוגגים את שריפת בתיכם.

וודאי זכור לך שזמן קצר לפני פסק דין בג/צ הקשת ניתלו על הגדרות לאורך הכביש לי-ם מודעות גדולות שסיפרו(out of the sky)לעם ישראל שהקשת רוצה להחזיר את האדמות שהופקעו מהערבים לערבים.
זו אמת לאמיתה.הדברים מבוססים על מאמר שכתב במלאת שנה לאינתיפדה אחד מראשי הקשת-פרופ' יהודה שנהב,באתר הקשת ובו טען בזכות חלוקה מחדש של אדמות המדינה כולל החזרת האדמות המופקעות.
לפני שהוגש הבג'צ במתכונתו המוכרת הדיבורים היו שיש לעשות פריש מיש,צדק חלוקתי ולחלק כל האדמות מחדש.
גם אם הכירו בכך שזה לא סביר לא מפסיקים באתריהם לדבר על חלוקת אדמות המדינה ולחילופין ובמקביל למנוע מהקלאים כל אפשרות להתםרנס ממנה גם בשימושים לא חקלאיים.

ואין לדברים סוף מבחנתם עד שיהיה לחקלאים סוף.

העתקת קישור