יזהר בן נחום-אללי
הוספת תגובה לדף  כישלון ללא חרטה - רופא שניסה להציל חיים ונכשל איננו מתחרט על המאמצים שעשה. יש מטרות נעלות ששווה להשקיע בהן גם כשההצלחה איננה מובטחת
שם הכותב:  מושבניק
נושא / כותרת  יזהר בן נחום-אללי
תוכן ההודעה:  קראתי את סיפורו של אביך ז'ל, שלא רבים מבני העם היהודי באירופה הבינו כמוהו את מה שנכון לעשות עבור העם היהודי ולא כל כך עבור עצמם.
הצער שלי מצוי בנקודה שככל הנראה אתה וחבריך לא מבינים מה הייתם ומה עשיתם.
דימגגו אותכם שאתם מקימים חברה חדשה ומגשימים עוד מטרות נעלות אוניברסליות ויהודיות וסוציאליסטיות ועוד ועוד.
למעשה הייתם שליחי העם היהודי,בשפיץ של החוד,להשגת מטרת העל=השגת עצמאות וריבונות.
קצת קשה כנראה לשכנע אנשים במטרות פרוזאיות וערטילאיות אז מצאו תוכן מיידי שענה להמיות לב,שאיפות להקמת עולם נפלא וחדש,צורך בהענקה מחד וקורבניות מצד שני ועוד ועוד.וכאנשים תמימים בעלי המון רצון טוב התלהבות ואהבה התמסרתם למשימה תוך זניחת עצמכם.שיכנעתם את עצמכם שאם עילית מקריבה ללא חשבון החיה בצניעות ללא שאיפות לחיים פרטיים ופזילה לחיים טובים ונוחים.

ב-48 החל מסעכם אל מרתפי השיכחה והחידלון.
מטרת העל הושגה.עתה היה צריך לשמור על ההשג.תפקידכם לא תם אבל עם חלוף השנים חשיבותו פחתה וקמו קבוצות אחרות שתרומתן לקיום לא פחות חשובה אבל שגם ידעו לדרוש תמורה מיידית וראויה לתרומתם.

היום יש קבוצות שאינכם כוס התה שלהן.ששוטמות אותכם ופועלות לחיסולכם.
"נגמרו הקלמנטינות"כמאמר הפירסומת.נגמרו הימים שישבו "נציגיכם" עם "חשובים" כאלה ואחרים ורצונכם נעשה(מצחיק אותי ששכביץ מדווח לעב'צ שראשיכם ישבו עם פרץ בשיח קפה כלשהו.שוב השטיקים והטפיחה העצמית אלא שזהו אולי הויץ' האחרון בעדנת זיקנתכם.פרץ הינו ברווז צלוי שלא יביא לכם דבר).

אתם מתנגחים ומתווכחים(כמו תמיד-קוצו של יוד)על קיבוץ כזה או אחר והשיירה שתיקבור אתכם דוהרת.

תתחילו להבין מי אתם ואולי תצליחו לקומם את ביתכם וחייכם.
העתקת קישור