לעוזי
הוספת תגובה לדף  שיתוף, הדור הבא - ככל שאני נחשף למעגלי הצעירים האידיאליסטים, בנערן וברביד, בקומונות העירוניות ובתנועות הנוער, כך גוברת הכרתי שיש עתיד לרעיונ
שם הכותב:  יותם מנור
מקום מגורים:  תמוז
נושא / כותרת  לעוזי
תוכן ההודעה:  הקבוצות והקיבוצים בישראל קיימים כבר קצת פחות מ-100 שנה (96, אם נדייק), ובתקופה הזאת מספר לא מבוטל של אנשים הספיקו למות בשיבה טובה בחיים בקיבוץ, כולל לעבור את גיל 40, לפרנס משפחות וללחוץ על ההדק.

בתמוז ובמגוון חיים אנשים שכבר עברו את ה 40 (אם כי חלקם לא יודו בזה), והם לא על סף סגירה ככל הידוע לי.

אני לא יכול לחזות מראש אם אני או חברי לקבוצה נשאר ביחד 10 שנים. אני לא יודע אם הצורה של הקבוצות והקיבוצים העירוניים יחזיקו מעמד 96 שנים.

אני כן מאמין אבל שגם אם לא, הרעיון ישאר, ואנשים ילמדו מהטעויות שנטעה, ומההצלחות שנצליח. הם ימשיכו איפה שאנחנו נפסיק, בין אם הם יחזרו לישב את הקרקע, או יקימו קיבוצים מכוונים דרך האינטרנט.

אתה יכול להמשיך להגיד שאני בן 18 ומלא באמונה וחסר נסיון, וזה אולי גם נכון, אבל גם אדם שינתח באופן קר ומחושב את מהלך ההיסטוריה, יגיע למסקנה דומה כמוני. כי הרעיונות הסוציאליסטיים והקיבוציים חזקים יותר מקושי הדרך שלך בעבר, או שלי בעתיד.

ולמען הסדר הטוב, ביסמרק לא מינה את היטלר לקנצלר, זה היה הינדנבורג. ביסמרק היה קנצלר פרוסיה במאה ה-19, והאדם שעמד מאחורי איחוד חלקי גרמניה לכדי מדינה אחת. עוד על ביסמרק כאן: he.wikipedia.org/wiki/אוטו_פון_ביסמרק

יום טוב
העתקת קישור