לאלעד ולעזרא - הסיכוי לשיקום הקיבוץ
הוספת תגובה לדף  סוף מלחמת החפירות - ייתכן והכנס השנתי של הזר"ש מסמן את סיום מלחמת החפירות ואת ראשיתו של המעבר "מהגנה להתקפה"
שם הכותב:  עוזי בו צבי
מקום מגורים:  סין - עמיעד
נושא / כותרת  לאלעד ולעזרא - הסיכוי לשיקום הקיבוץ
תוכן ההודעה:  אלעד, אינני מכיר את תנועת הבוגרים ואני שמח מאוד אם עברתם את גילאי ה 35 ועדיין אתם בתנופה, מה גודל הקבוצה? והאם יש בינכם כאלה שלא עובדים? נכים קשים? נבדוק את תנועת הבוגרים כאשר תהיו בני 60 ומעלה, עכשיו זה ממש לא חוכמה, אני אישית חולם להיות בימי הטובים שעוד נישארו בקומונה, לתת את כל כספי ולחיות ממה שאקבל בסולידריות וחברות אין קץ.
עזרא ידידי משכבר הימים, כן היינו יחד באיחוד של אז, אתה מראש הנקרה אני מעמיעד, דווקא בעמיעד יש שכבה גדולה, חזקה ומפרנסת של בני 35-60 הנושאים על גבם את הקיבוץ.
אני לא הייתי בבארי אני חי בסין, כבר חודש וחצי מתוך שנים שיבואו, אבל את הדו"ח לגבי בארי קבלתי מששלושה מקורות, האחד זמי שהיה שם, השני זה אתה שלא ראית את בני ה 40, והשלישי שאינו משקר זה התמונות, אז אני מכיר את זמי עוד פחות ממה שאני מכיר אותך, אבל חזקה עלי עדותו, מה דעתך הוא לא היה במיטבו? ואולי לא ראה את כל הצעירים שהתחבאו עם הסוואה שזמי לא ראה.
תראה עזרא, הלוואי ואנחנו טועים ובגדול ואלישע יצליח היכן שנכשל אימרי, אני אישית לא מאמין שיש תקומה לקיבוץ המסורתי המתמוטט אלה בקבלת ערכי הליבה שהצענו, וגם עם זה זה לא ממש יילך, מי ישאר? הקיבוצים הזעירים, ההומוגניים, החד גליאים, קומנות קטנות עם המון סולידאריות, בתקווה שאיש שם לא יחלה במשהו שישאב את הכסף לכולם.
בברכה
עוזי
העתקת קישור