חבר מזרחי או מערבי צפוני או דרומי
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  אישינג - סין
נושא / כותרת  חבר מזרחי או מערבי צפוני או דרומי
תוכן ההודעה:  יש למה להמתין בנשימה עצורה, ואני אחרי 57 שנים בקיבוץ חושב עצמי באמת לאוהב קיבוץ, הרי יכול הייתי לצאת בכל שלב של חיי, ודלתות היו פתוחות לאין ספור, אבל נשארתי כי אהבתי את חיי בעמיעד, אני מניחשאינך מתכוון לקיבוצים שכבר עברו את התהליך בהחלטת רוב של לפחות 75%, אחרת הצעתך קצת מוזרה, לכן אני מניח שאתה מכוון דבריך לאותם מתי מעט קיבוצים שיתופיים באמת אשר בכל אחד כזה יש בוודאי קבוצה שרוצה שינוי.
את החברים האלה, שמדרך הטבע הם המרכזיים ביותר, כאלה שיכולים רק ל"הרוויח" מהשינוי (זו הדעה המקובלת בקיבוצים השיתופיים, אז אולי תסבירו לי למה האבא שלי אחרי 60 שנה בקיבוץ היה בעד ורוב שכבתו עמו?) אתה חבר מזרחי מננף כלאחר יד ומשאיר את מי שרוצה לחיות בקיבוץ שיתופי.
אני מניח שקבוצת החברים הזו כוללת עובדי חוץ ומנהלים בקיבוץ, מפעלים וכו', זו השכבה שלא פעם נושאת את הקיבוץ על גבה, אותם אתה מבקש לנפנף, אבל מה לעשות ואולי בלעדיהם אין לשארית תקומה, הרי מה זה קיבוץ או מפעל ללא ההון האנושי שלו, נפנפת את ההנהגה, מה נישאר?
אז אתה מציע שלא רק שיילכו אלה על פי חוק יקחו עמם נגיד 20 משפחות, מיליוני שקלים כדמי עזיבה, מהיכן זה יגיע, ומה יישאר לשאר הציבור?
אז שב קצת בשקט, תראה הצעתנו, ייתכן שלאלה שיש באמת להרוויח המון מהשינוי זה לא יקסום אבל אני חושב שההצעה הגיונית ונכונה למי שחשקה נפשו לחיות בקיבוץ שיתופי לאורך זמן ללא איומים מבחוץ כל הזמן, וגם מבפנים.
עוזי
העתקת קישור