לפלג על איומים
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  אישינג סין
נושא / כותרת  לפלג על איומים
תוכן ההודעה:  פלג ידידי מהעמק החם
ראה, אני טוען כאן כבר שנים שאם 200 קיבוצים פחות או יותר עברו או עוברים שינויים אז יש מאתיים וורסיות של השינוי, ממש כך, גם מעוז חיים הלכה הרחק בשינוי שלה ועדיין נקראת שיתופית, לעניות דעתי זו רק שאלה של זמן, מצב הקליטה מצויין בשכונות הקהילתיות, אז מה זה אומר, אלה אנשים המחפשים איכות חיים, הקיבוצים המשתנים ברוב המקרים לא קולטים כי לא רוצים לקלוט, אגב אין שום בעייה לקלוט כאשר הנקלט אחראי לפרנסתו, המעבר של עירונים לקיבוץ השיתופי שבו כולם אחראים לכולם איננו חוכמה כזו גדולה, תראה את עקרונות הקליטה החדשים שניסחנו זמי ואנוכי.
לגבי האיומים, תראה, אולי זה עובד על שכבת הזומבי שגידלנו בקיבוצים, אז הגיע הזמן שהדברים יהיו ברורים, אם מפחידים מישהו שיילך לרשם האגודות, אם לא הלך אז באמת נמאס להיות גננת לכל מי שהתרגל שהכל עושים בשבילו, אני מכיר את עמיעד, 90% מקבלים היום יותר, 10% מקבלים פחות, וברור שזה המצב, לפעמים זה 80% על 20%.
הכל שקוף אני לא מבין את קישקושי החרבון על מנהלים שלוקחים את השמנת, איזה שמנת? כמה לוקח מנהל קהילה בחצי משרה שמשכורתו מאושרת על ידי הדירקטוריון של חברי עמיעד, אני לא מבין את הסיפורים האלו, ואם זה המצב? שיבעטו שיעשו מהפכה ויעיפו את המתעמרים, או שמא הסיפורים בעיתונים הקיבוציים אלה היוצאים מהכלל?
אני לא מאמין למכון לחקר הקיבוץ, מצטער, אני הייתי רוצה שהתק"מ ייקח גוף נקי מפניות שיחקור בעוד חמש שנים את מצב הקיבוצים מבחינה כלכלית וחברתית, חוסר המיידע המכוון מצד התנועה והמיידע המוטה שנותן המכון אינו מאפשר לבדוק את הדברים לעומק.
בברכה
עוזי
העתקת קישור