איום - הטלת אימה,הפחדה..
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  פלג
נושא / כותרת  איום - הטלת אימה,הפחדה..
תוכן ההודעה:  איום הוא הטלת אימה והפחדה.אין הוא צורך הפעלת כוח פיזי ואינו ניתן לראייה מוחשית. איום והטלת אימה לענינינו נעשה למשל, כאשר אוספים את קבוצת הותיקים בקיבוץ ומודיעים להם שבשיטה הקיימת מצבם הסוציאלי אינו בטוח, דבר שאין להם כמובן כל אפשרות לודא אותו, טוענים שצעירים לא יחזרו וזה למרות שיותר מועמדים אפשריים לחברות מעדיפים את הקיבוץ השיתופי, טוענים שהבנקים לא יסכימו יותר לעבוד עם הקיבוץ במתכונתו הנוכחית, מאיימים בעזיבה של קבוצת חברים מרכזית בקיבוץ אם לא יהיה שינוי,מודיעים שאותה קבוצה לא תעזוב, אבל תפסיק להכניס את משכורתה לקופת הכלל(או חלק ממנה) וכך ייגרם משבר כלכלי..
אני מכיר קיבוץ שבו כבר 15 שנה אומרים לחברים שמחר הקיבוץ מתרסק..כ מובן, רק אם לא ייעשה השינוי הדיפרנציאלי!
ישנו הצד השני - ההבטחה שאחרי השינוי אין ממי לדרוש את מילויה.
כבר כתבה פה חברה שהצביעה בעד כי המזכיר הבטיח שיהיה להם יותר כסף !!, כן זה יורד עד כדי כך ! כמובן שאין ממי לתבוע את קיום ההבטחה אחר כך ואי אפשר לברר באמת מי מקבל כמה מהקופה הציבורית כי דרישה לגילוי הולם נתקלת בטענה לצנעת הפרט, וזאת למרות שקיימת החלטת בית משפט והוראת הרשם לאיגוד שיתופי על פיהן יש להעמיד לרשותו של כל חבר אגודה את המידע הזה על פי דרישתו.
העתקת קישור