פלג שלום
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  יזהר
מקום מגורים:  דרום
נושא / כותרת  פלג שלום
תוכן ההודעה:  ראשית - אם אתה כותב מאמר, מה גם בעיתון אלקטרוני, צפה לתגובות. ואם אתה מתחכם - צפה לתשובות מתחכמות. אפילו מלגלגות. הובלתי תהליך שינוי בקיבוצי (גבולות). העמקתי חשוב על התהליך ועל הרעיונות ועל ערכי הליבה ועל חברי לקיבוץ. הם יעידו אם אני צודק או לא. אני חושב על כל אלה גם היום.
אתה, ואנשים כמותך, אומרים על מובילי שינוי כמוני דברים חמורים בהרבה מלגלוג קל. מאשימים אותנו בהרס הקיבוץ, בתאוות בצע, בפגיעה בחברינו ובטיפוס על גבם. האמת? השינוי בגבולות עצר את העזיבות. מביא בנים חזרה הביתה. המצב הכלכלי של רוב החברים השתפר.
ערכי הליבה? כל מה שכתבת על קיבוצך (אני מניח שמעוז חיים) קיים גם אצלנו: יש פנסיה לכולם. לא אנחנו לא עשירים, אבל פנסיה סבירה יש. יש ביטוחי בריאות כולל ביטוח סיעודי. יש תמיכה בחינוך ותמיכה נוספת בנזקקים לעזרה מיודת. אצלכם מותר לקבל כסף מכל מקור: קיצבאות, תגמולים, ביטוח לאומי וכמובן מתנות וישורשות. מותר להרוויח מכל דבר, רק לא מעבודה. סליחה: גם מעבודה, אך רק אם קוראים לה תורנות. אצלנו גם כן מותר הכל. ומותר להרוויח גם מעבודה. מה יש אצלכם שאין אצלנו (או שיש, אבל פחות)? צביעות. כי כל הפתרונות שאתם מציעים הם פתרונות אישיים, לא שיתופיים. אבל אתם קיבוץ שיתופי. עזוב, פלג, זה פשוט לא הולך, גם אצלכם. אני מקווה שמשמר העמק, יזרעאל ואחרים הם שיתופיים באמת. מעוז, לפי התאור שלך, לא.
העתקת קישור