פלג שלום
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  יזהר
מקום מגורים:  דרום
נושא / כותרת  פלג שלום
תוכן ההודעה:  ראשית - אל תיעלב. מי שבוחר לפרסם מאמרים בעיתון, מה גם עיתון אלקטרוני, צריך להתכונן לתגובות. מי שכותב מאמר מתחכם יקבל תגובות מתחכמות, לעיתים לגלגלניות. חוץ מזה: אתה ואחרים אמרתם על מוביליל תהליכי שינוי בקיבוצים, כמוני, דברים חמורים בהרבה מסתם לגלוג. חלקם דברים לא נכונים כלל, בודאי לא בהקשר בו נאמרו. מגיע לכם לחטוף קצת פה ושם. לא נורא.
שנית - שימך לא אומר גם לי כלום. אפילו וסיף לו שם משפחה. מהיכן אתה אני למד רק מאחת התגובות. לכן מה לעשות, אתה אנונימי כמוני בדיוק.
וכעת למה שחשוב באמת: אני מבין שאתה ממעוז חיים. ולפי מיטב הבנתי מותר לחבר מעוז לקבל כסף מכל מקור שהוא: קיצבאות. ירושות (טוב, זה אצל כולם) ביטוח לאומי מתנות ומה לא.אפשר גם לעבוד בתמורה (קוראים לזה אמנם תורנויות). הכל, חוץ מעבודה. מעבודה אסור להרוויח. ומותר לעשות בהכנסה הזו הכל. בקיצור: יש לכם בקיבוץ הכל, חוץ משווויון.
אז זכותך לקרוא לזה "קיבוץ שיתופי". אני הייתי קורא לזה אחרת.
גם הפתרונות השיתופיים שאתם נותנים הם פתרונות לא שיתופיים: תשלום על תורנויות? ומי שלא יכול לעשות תורנויות כי הוא עובד יותר מדי או חולה יותר מדי או זקן יותר מדי מה עליו? קשר עבודה תקציב? חברה בשמירת הריון היא אדם עובד או אדם נח?
אז גם בקיבוצי המתחדש יש את כל ביטוחי הבריאות, כולל ביטוח סיעודי (ע"ח מיסי הקהילה), ויש פנסיה לכולם. וסגרנו את ארוחות הערב והבוקר. מה ההבדל בינינו? רק זה: אצלנו מותר להרוויח מעבודה. אצלכם זה אסור. אתם מופרטים כמונו, שווינייים כמונו. דואגים לחבר כמונו. אבל יש לכם דבר אחד הרבה יותר מאשר יש לנו: צביעות.
מצד שני - תהיו בריאים. כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה. זו מדינה דמוקרטית.
העתקת קישור