שוב ירדת לשוליים של הנושא עוזי... ורוצה לשנות את כללי המשחק
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  המילה האחרונה
נושא / כותרת  שוב ירדת לשוליים של הנושא עוזי... ורוצה לשנות את כללי המשחק
תוכן ההודעה:  עוזי, כנראה שלא הבנת את העיקר... לא אז ולא עכשיו.

אף אחד לא שופט אותך, לא מאשים ולא מגנה אותך... זה לא תפקיד הפורום הזה, לדעתי.
בשוליים: ההבטים האישיים, הרסומה שלך, שלנו, וכד'. עם כל הכבוד, זה לא העיקר, כאן במדיה הזאת זה באמת שולי.
מה שחשוב כאן הן הדעות, הידע והרעיונות המזוקקים המובאים כאן.
זה כל הסיפור.

חבל, עוזי שבמקום להתמודד על השאלות שהצגתי לך כאן, ובחרת (ברחת) לא לענות עליהן:
1 - הקשר בין השתייכות פוליטית להשקפת עולם, לערכים, והקונסיסטנטיות ביניהן.

2 - העולם הנורמלי, שלפי דבריך כאן הוא "נתון וקבוע", הוא הרוב, ואנחנו השיתופיים, נגד הזרם הגדול הזה... לא התייחסת לעולם המשתנה כל הזמן, עולם של מטוטלות, שכל שלב מביא אותו למצב טוב יותר, בגלל אנשים ש"הולכים", בזמן נתון, "נגד הזרם הגדול, הנתון, ה'נורמלי'"". רק השמצת אותנו, השיתופיים, בשמות תואר, אל ברחת מהתמודדות עם האמת הפשוטה הזאת: הקיבוץ השיתופי היה, הינו ויהי אחד מניסיונות לחיות כאן, בעולם המטורלל, חיים יותר הוגנים, כאשר ההנחה שלא כל אחד לבדו, האדם הוא ייצור חברתי, וזהותו נקבעת חד-חד משמעית ביחס לאחרים: יחסי עבודה, יחסי ייצור, יחסי בעלות, פוליטיקה ועוד... הקיבוץ הוא אחד הניסיונות הנעלים, עם גל מגרעותיו בעולם שבו אדם לאדם זאב.
יש כאן הרבה "זאבים" טובים, אריות, וחיות אחרות שהחליטו להתחלק עם כל האחרות, רק מהסיבה הזאת. הקיבוץ השיתופי זקוק כל הזמן לתיקונים ושיפורים, יותר חירות (פחות תלות), יותר ניידות, ועוד... אבל מבלי לשפוך את התינוק עם המים העכורים שלכלכו לך, עוזי, את החיים, וחבל.

3 - לא התייחסת לנושא רשת הביטחון, שמירה על ערבות הדדית לזמן ארוך (גם) בקיבוצך עמיעד, אותו אתה מביא כל הזמן כדוגמה (לא אנחנו).
לא ענית לנושא ביטול הערבות הדדית בו, מה יהיה עם מייסדי עמיעד, זקניו, וכל התלויים בו, עכשיו ובעתיד? אתה מעדיף לבטל, ולהילחם לביטול הרשת, ולהביא אותם ל"עולם הנורמלי"...
תסתכל מה קורה, אני השיתופיסט מגן על ה"קיבוץ-המתחדש", על הערבות הדדית המוצהרת שלו, על רשת הביטחון מפניך, ממובילי ההפרטה בו, למה? תשאל למה? כי בשבילי בין קיבוץ ל"מתחדש" עדיף קיבוץ, בין "מתחדש" (ערבות הדדית) לבין מושב = מתחדש, בין מושב לבין יישוב קהילתי או סתם שכונה = מושב. אלו הן העדיפויות שלי. שותפות, חתירה לשיוויון, ערבות הדדית, דמוקרטיה השתתפותית, עדיפות על העולם ה"נורמלי" שאליו אתה מוביל את קיבוצך, ל"הביטח הלאומי" (כמשל), ולניכור בין "תושביו". העולם הזה שאתה כ"כ מהלל כאן הוא בסה"כ בן 200 שנה (בחלק הקטן של מהמדינות).
אלו העדיפויות של איש מרצ/עבודה, סוציאליסט-דמוקרטי. מה לעשות עוזי, לרעיונות ולמעשיים יש תגים ושמות (מגדל בבל אמרנו?)

מעניין מאד: פתאום שיתופיסט כמוני מגן על ה"קיבוץ מתחדש" מפני "איש דיפרנציאלי" כמוך, ואתה יודע למה עוזי?, כי לדעתי, והלוואי ואני טועה, רוב המובילים המחדשים לא רוצים שום צורה של ערבות הדדית, שום קיבוץ. כמוך, גם הם משתמשים במותג "קיבוץ (מתחדש)" לניצול הטבות ביניים, בשביל להעביר את ההחלטות תוך סיבון החביירים, רוב ה"המובילים המחדשים" מתכוונים כמוך לסגור קופה ביישוב קהילתי לאחר שרוקנו את הנכסים, ופירות הנכסים, דרך המשכורות הגבוהות והחסויות מהחברים. זהו שימוש ציני ב"קולות" החברים, וסיבון קולוסאלי של כולם.

4 - בנושא שמות הבדויים וכד', אני באמת לא מתרגש.
ידעתי שאתה תבחר במקום להישאר באוטוסטרדה העיקרית של הדיון, שאלות תשובות, חשיבה וכד' תרד לשוליים של שמות הבדויים... לי זה לא משנה, אם אתה עוזי, "בקשי דורון", "האחות טרזה" או "אסקימו לימון". כאן, במקום הזה עניין אותי לחקור את האמיתות שלך, של הכותבים האחרים. לנסות להבין את הרצף העקבי של הדעות, העמדות.
זה קרה עד שלב מסויים ונתקע, שיחקת סימולטנית לפי הכללים הללו כשהסכמת להם!
חבל, דווקא שבחרת לעצור, שבחרת להיעלב וללכת במקום לענות על השאלות הקשות, (ולא עלית לגמר), עד אז שיתפת פעולה עם כל הבדויים והבדויות, פתאום, "פוס, ככה אני לא משחק, פויה"!
דרך אגב בנושא איש מד"א במשטר הנאצי הוא הבאת הדוגמה עד אבסודר, לומר גם במשטר האפל מכולם, אנשים שהסכימו לרעיונותיו, עזרו הומניטרית לזולתם, זה ודאי לא היה דבר אישי נגדך כמתנדב חו"ח.

אשמח אם תישאר ותענה על השאלות, לא אתפלא שתלך ולא תענה עליהן.
שמות בדויים, אלה היו כללי המשחק כאן כל הזמן, לא מחליפים את הכללים באמצע כי פתאום יש שאלות קשות של שמשמעותן יושרה (אינטגריטי) ועקביות (קונסיסטנטיות) - (התרגום לאנשי העולם הגדול).
אם פתאום בחרת להיעלב, זו זכותך, מי שכל הזמן מעליב את האחרים, מותר לו גם להיעלב... אם תבחר להישאר, ו"להשתתף" לפי הכללים ששיחקת עד כה, גם טוב.

בכל אופן עוזי.
כל טוב, שבוע טוב לך ולמגיבים כאן.
המילה האחרונה.

העתקת קישור