תגידו שיתופניקים, מה הייתם עושים בלעדי
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד - ביג'ינג כרגע
נושא / כותרת  תגידו שיתופניקים, מה הייתם עושים בלעדי
תוכן ההודעה:  לפני שהתחלתי להגיב באתר היה שיעמום אחד גדול, כולכם כתבתם כל שבוע כמה השינוי הוא חרא ואיש לא השיב לכם, לפתע צצתי אני ואתחלתי לירות לפעמים בבודדת ולפעמים אוטומטי, אבל כצלף עם תעודות, זה בדרך כלל פגע במטרה, עובדה התעצבנתם יותר.
שאלתם את עצמכם מדוע רק אני מציב בפניכם מראה שמראה את הכיעור וגם את היפה בקיבוץ של פעם? תראו להיכן הלכו המשקצים בי, מוסוליני, היטלר עוד לא אבל אני כבר נוהג בטנק בכיכר טינמאן, אני מנצל סינים, זורק זקנים ונכים לכלבים, קפיטליסט, מנוול, בועל מתנדבות, יש עוד משהו שלא אמרתם עלי?
אני מרגיש כמו רב אמן בשחמט המשחק לבדו כנגד ארבעים חמישים שחקנים, כולם משחקים דומה ולכן קל לנצח, יש כאן כמה שהתעלו והיה כייף לשוחח עמם, עם כמה אני בקשר אי מייילים וייצא מזה משהו, עם השאר היה כייף להתנגח ולראות שיש הרבה חברה בקיבוץ השיתופי שקצת ירדו מהפסים, יש הרבה יותר שדווקא נמצאים על הפסים.
צר לי, אבל הסיבה שאני הייתי כאן לבד היא כי הקיבוץ המתחדש איננו מפחד מהקיבוץ השיתופי, כשם שהחילוני אינו מפחד מהחרדי, המתחדש איננו מאויים על ידי השיתופי, הוא כבר היה בסרט, השיתופי לעומתו, כמו שומר החומות מנטורי כרטא מאויים על ידי המתחדש כל הזמן, עוד ועוד קיבוצים סביבו מתחדשים, חברים בקיבוצו השיתופי בחלקם חולמים על זה בלילות והוא השיתופי כמו החרדי, מבוהל, מנסה לשמור על החומות, ואז כמו בסיפור על המלך הערום שואלת שיתופית את אורי הייטנר, מה עושה שיתופית שנכנסה למינוס? תמימה...
אז ומכיוון שדי נמאס לי מההשמצות שלכם, אני משאיר אותכם לבד להתבשל במיץ של עצמכם, ולקום כל בוקר עם עוד קיבוץ שהשתנה, זה ממש הורס מה?
כמו איזה גל צונמי שמאיים להטביע, והוא יטביע, אני שהייתי שיתופי בהכרה כמו אפיקורס שידע את התורה כולה, ככה אני מרגיש ורוב חברי עמיעד עמי, ומאות ואלפי משתנים, ריח החרות חברים,אין לכם מושג, מה זה, בלי ועדות, אתה אחראי לעצמך, בלי כל הבוג'רס, נסו ותהנו.
זהו חברים שיתופיים, עם מי שאני באי מיילים אמשיך, השאר? נמאסתם עלי, ההשמצות יותר משפגעו בי פגעו בכותבים, אז אני הולך לי למחוזות אחרים, חוזר לכתיבת שירי וספר על החווה הסינית שאנחנו כותבים בפורום לחקר קרבות, וחוץ מזה כמעט שכחתי, מסננים, אני גם בעוונותי מומחה לסינון ויש שוק ענק שנפתח בסין, אז תהיו בריאים, באמת, תשמרו על עצמכם, תראו שיש אלפי קיבוצניקים נהדרים גם בקיבוצי השינוי, תתפלאו לראות שקיבוצים שעברו שינוי כמו עמיעד ועוד רבים אחרים, דווקא המבוגרים והחלשים חיים בבטחה, והשאר עובדים קשה לפרנסתם, אז חבר,ה היה נעים לי עד מאוד ולפעמים מגעיל עד מאוד, נסו להיות נחמדים ולפחד פחות מאיתנו, המשתנים, מכל מקום אל תפחדו אני לא מגיע לבארי, אני רחוק ממכם, ויושב לי וסופר...את הקיבוצים המשתנים.
להתראות, תמשיכו להגיב ולהגיד עלי הכל, חברי אומרים שאני לא שמן זה הכל עור, ואולי הם צודקים.
שלום
עוזי
העתקת קישור