עובדות ולא פיברוקים עוזי
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  המילה האחרונה
נושא / כותרת  עובדות ולא פיברוקים עוזי
תוכן ההודעה:  אני מעדיף להיות צמוד לטקס, כי אני ממש לא מאמין למה שאתה כותב, ככה: קטע שלך, תגובה שלי, OK הפעם הבנת?

קטע א' (שלך): "אני בן 57 ואין לי זמן לתקן את כל העולם, סין, ארה"ב, אפריקה, אירן, ישראל, בחייך תהיה רציני, מה קרה לך, אבל בשביל רוחה שלא קיבלה הפריה ממרכז וועדת בריאות (אני) היה זה יותר גרוע מהרעס באפריקה, אז אני לא מתיימר לתקן עולם, ממש לא, ולא את התנועה הקיבוצית ולא שום זרם, ישר או חליפין, הייתי במר"צ כי האמנתי שהם יותר ישרים מהאחרים והכרתי אישית את יוסי ושולמית, וגם את אבו, אחרי הכל אני שופט כדורעף בכיר לשעבר, אז מה? אז בגלל זה למפלגה מותר לרמות את שליחיה, אז הצבעתי לפרץ ואינני חבר יותר בשום מפלגה למרות שחברותי במרץ תפוג רק בסוף השנה."

(שלי) הקטע הזה אמור להתייחס לשאלתי: מה הערכים שעומדים בתשתית האידיואלוגית שלך, שממנה בחרת להיות חבר מרצ/עבודה? לא שאלתי אותך אם אתה רוצה "לתקן" את התנועה... שאלתי אותך איך 'איש שמאל' מצדד בעולם ה'נורמלי' זה שמנציח ומגדיל פערים, ניצול ילדים ונשים, מושחת, מזניח את כדור הארץ לטובת ארובות התעשייה... אם אין לך תשובה, עוזי, אל תזבל עם הזר"ש. היית במרצ בגלל יושרם האישי של שולה יוסי ואבו, על הכפאק, לא בגלל השקפתם ההומנית/סוצעיאליסטית/שוויונית? יעני, נאצים ופאשיסטים "טובים" בעלי יושר אישי של סרגל גרמני הם בסדר בעיניך? יושר אישי עוזי, הם תנאי הכרחי, וודאי לא מספיק לבחירת מפלגה, לא היית בשיעורי אזרחות?
אני מקווה שאחרי שאני שואל אותך את אותה השאלה פעם שלישית, תענה לנו באופן כנה ישיר ולא מסורבל: מה הקשר שלך בין היותך איש שמאל (מרצ-עבודה) לבין תמיכה ב"עולם הנורמלי (לדעתך)"

קטע ב' (שלך): "לגבי השקיפות, אני מכיר את התקנון הרדום של אמרי רון, ותאמין לי שקראתי יותר חוברות ותקנונים ממה שאתה מעלה על דעתך בעת התהליך בעמיעד שהיה שקוף לחלוטין ועדיין שקוף לחלוטין, דבר שלא היה בכלל בעת השיתופית, אגב כמה חברים באים לאסיפה על סיכום שנתי כלכלי? 4-5 ? היום מגיעים רבים ומוקרן בטלוויזיה לכולם, יש התעניינות.
היו וישנן עוולות לא פשוטות בקיבוץ השיתופי וגם בזה שחדל להיות קיבוץ, אין עולם חסר עוולות תראה לי אחד כזה? עולם מושלם?".

(שלי עכשיו) שוב פישלת וערבבת נושאים: לא שאלתי אותך האם אתה מכיר את התקנון הרדום (לא של אמרי), אלא למה לא מביאים לחברים את כל האופציות לפני ההפרטה, כל ההשלכות, כולן, ומסבנים אותם בסיפורי סבתא? כן כתבתי שבעמיעד התהליך היה פרפקט, אלא מה? אני מדבר על רוב הקיבוצים: משמרות , אילון, בית השיטה, חפצי-בה, בלהבות חביבה, ורבים אחרים... האם נאמר לחברי הכל, האם ידעו מה ההשלכות... האם הראו להם אלטרנטיבות לפירוק? מי נתן, מי הרצה, מי הראה, תביא שמות, רוצה שמות היועצים שעבדו בפס ייצור תעשייתי בקיבוצים?

קטע ג' (שלך) :אתה כותב: "לגבי השותפות עם הקיבוץ הדתי, אתה מוכן לשת"פ על הפלסטינאים אבל למה לא עם הקיבוץ הדתי? עזוב פוליטיקה, במה הם שונים בעקרונות הליבה?"
(שלי): הבנת הנקרא: 3! (א) במעגל השיתופי שותפים פעילים מאד אנשי הקיבוץ הדתי, איפה כתבתי אני, עוזי, שאינני מוכן לשיתוף פעולה עם הקיבוץ הדתי?, איפה? (שוב אתה מרמה ומסלף?), (ב) איפה כתבתי שאני מוכן לשת"פ עם הפלשטינאים (שוב מניפולציה עוזי?), לא כתבתי על הנושא הזה בכלל. עם הקיבוץ הדתי, יש שיתוף פעולה מעולה, היה לא רק עם יעקב גדיש ז"ל, אלא עם חברים רבים מאד מהקיבוצים ומהתנועה שלהם, כדאי לך לקרא את הפרסומים של הזר"ש ביתר רצינות ותשומת לב.

קטע ד' (שלך עוזי): "אני תאמין לי שאינני מבולבל, כל הנכסים האלו במרכז העיר, יימכרו ויזרו לעוד כמה קיבוצים להישאר שיתופיים בכבוד."
(אני) עוד הסתה שלך עוזי, חבל. למה זה שייך בדיוק?

קטע ה' (עוזי): "רגע לגבי 5 המשמעות היא שרק אתה חי במקום נורמלי? וכל ה 99.99999% של העולם הם לא נורמליים?"

(שלי): חבל שאיש מרצ/עבודה (לשעבר?) ומה שלא יהיה, אצלך הבלבול חוגג, זה שאחוז כזה חי בעולם דפוק לא אומר שזה העולם שראוי שיהי, עם אנשים כמוך היינו עדיין במערות, במשטר הנבוטות, היינו פוסחים על המהפכה הצרפתית והאמריקאית, על מגילות זכויות האדם! היינו תקועים אי-שם ב"רוב" ב-"כולם" בחשכת ימי הביניים בו כולם נסעו לכיוון מסויים ומעטים העזו לתקן, לשפר, ללכת נגד הזרם, לטובת הזרם הכללי.
ואני שואל פעם נוספת ואחרונה: עוזי העולם הזה הוא "נורמלי" לפי הערכים שלך, לפי השקפתך? אין מה לתקן, אין מה לעשות? זה יש מצב נתון שאנשים נמצאים בו עוזי, שכולם נוסעים תקועים בקפיטליזם חזירי מצביע אל התקינות שלו? אתה מבין מה אתה כותב עוזי? זה התיישרות שלך עם הקפיטליזם החזירי זה המרצ-עבודה שלך? אתה לא קורא מה קורה בעולם, בצרפת, עם הסוציאל-דמוקרטיה האירופית שאינה נכנעת לארה"ב (בבריאות, בחינוך, באיכות הסביבה, בזכויות ובחתירה לשיוויון - על מדד ג'יני שמעת עוזי?).

קטע ו'(אתה): "האני חושב שהשתן עלה לך לראש באמת, צא מהחור שלך ותראה את כל העולם שאתה מנסה לתקן, בחייך, התנועה כשלה בסוף התהליך ישארו 50-70 קיבוצים? היתר נקרא להם "ישובים" אז 200 ירדו מהמצבה, מה זה אומר על כישלון והצלחה?"

(אני)": (א) מה זה שייך לנושא הכללי? (ב) מה הצלחה, איפה הצלחה? תביא נתונים על צמיחת הקיבוצים-"המתחדשים" בכלל וחבריהם בפרט, על החינוך הבריאות, מספר הנקלטים לחברות (לא תושבי השכונות), תביא נתונים עוזי.
יישובים נורמליים?ראית קצת גגות אדומים, ולא ראית את העוני, את עומק המצוקה, את חוסר התוחלת... עוזי, קרא את גיא רולניק, היום יום שישי ב- the marker, לא בדיוק סוציאליסט, קרא את נתוני הלמ"ס העדכניים... זה הנורמה שאתה רוצה, אליה אתה חותר, ושואף, אתה הצבעת מרצ בעבר, עבודה הפעם, למה בגלל העיניים היפות של עמיר פרץ, ברוורמן, שלי יחימוביץ?

תסביר בבקשה לכולנו: מה זאת חברה נורמלית בעיניך, מה זה חתירה פוליטית לתיקון חברה/מדינה, למה האנושות ככלל אינה משלימה עם המצב ויש ויכוחים, בולמוסים כל הזמן מכל הכיוונים, סגן נגיד בנק ישראל, אביה ספיבק, שטיגליץ בארה"ב (רק פרס נובל לכלכלה), ברוורמן ורבים מאד וטובים נוספים, למען שיכלול ותיקון הכלכלה והחברה ה"נורמלית" שלך.

המילה האחרונה / שבת ושלום
העתקת קישור