דון קישוט התבלבל ובלבל
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  עובדות עוזי, עובדות
נושא / כותרת  דון קישוט התבלבל ובלבל
תוכן ההודעה:  להערה 5 בתגובה 22 שלי:
"אגב עוזי, המועדון שלך 'כמו-כולם' לא נראה כ"כ נוצץ שם בסניף שלו 'העולם הגדול' (אולי בסניף עמיעד עדיין כן כי אתם עדיין בטרנספורמציה...). הקפיטליזם החזירי שלך לא כ"כ מצליח לגבור ולטפל בבעיות העוני, הפערים, הבערות, האלימות, איכות הסביבה (מפעלים מזהמים...), זכויות האזרח והאדם, ניצול ושכר ילדים ונשים, ביורוקרטיה, אדישות ה'דשנים', תרבות הרייטינג והשלט-רחוק... הרעב והתקווה... כאיש מרצ-לשעבר (27.3 לפני פרשת הקלפי) מה אתה בדיוק, לאיזה עולם אתה חותר? אי אפשר לטעון נגד המיסוי הגבוה בדיפרנציאליים המחזיקים 'פרזיטים-מתחדשים' וכן לצדד במדיניות סוציאל-דמוקרטית של מרצ/עבודה? אתה לא רואה את הסתירות. או שאתה בעבודה/מרצ בגלל זכויות המיעוטים יעני בא 'מ-רצ'... ולא מ'מפ"ם' (פויה!), כן עוזי, גם בנושא זכויות המיעוטים, פלסטינאים, נשים, הומו-לסביות, ועוד בא ממושג/ערך שיוויון-ערך-האדם שממנה נגזר שיוויון הזדמנויות, שיוויון לפני החוק וכד'. "

אתה עונה בתגובה 25:
"עולם טוב יותר? באמת? זה מה שהקיבוץ השיתופי חותר לו, הרי כמות העוולות שנעשו לחברים בתוך הקיבוץ במאה שנות הקיבוץ, מי יכול לספור, לא אינני חושב לרגע שיש חברה מושלמת, בוודאי לא החברה הקיבוצית הישנה, בהחלט לא, אני חייתי בישראל הרבה שנים ואין הבדל משמעותי בין אי הצדק ב"חוץ" לבין אי הצדק שבו נתקלתי בקיבוץ השיתופי, מצטער זה אתה או את יכולים לספר למי שלא מכיר את החברה שיודעת יפה מאוד לאכול יושבייה בקיבוץ השיתופי.
אגב, נשים, הומואים, ערבים, ממש שוויון זכויות יש להם בקיבוץ השיתופי, שוויון ערך האדם, נו באמת, סיסמאות וקלישאות שאין להן ולקיבוץ השיתופי דבר."

אבל לא ענית לי עוזי,על השאלה: איזה מין איש מרצ/עבודה אתה המצדד ב"נורמליות" של העולם החיצוני הזה, אליו אתה רוצה להביא את קיבוצך, עולם של אי צדק? ניצול, שחיתות, בזבוז, חוסר שוויון (!) בזכויות, במשאבים, בכלום!!

ובלי קשר בין אם עוולות עמיעד השיתופית היו גדולות או קטנות משאר העולם, האם אתה כ"איש שמאל" מצדד בעולם הזה?? איזה "איש שמאל" אתה בדיוק, איזה ערכים יש בתשתית השקפת העולם שלך, כסף כסף כסף (לעצמך וזהו?),
למה התחפשת 57 שנים?
צא מהארון עוזי, ביבי מחכה לך, שם בחוץ.
שבת ושלום-שלום.
העתקת קישור