דון קישוט, אמרנו?
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  עובדות, עובדות!
נושא / כותרת  דון קישוט, אמרנו?
תוכן ההודעה:  שוב אתה מזייף עוזי...
1. אמרי את הפנסיה שלו מהכנסת מכניס לקיבוצו.
בגין ניהול הזר"ש - דמי פעילות מזעריים, רגע אתה בעד שדירקטורים, מנהלים לא יקבלו "שכר"/יום עבודה כי גם מקבלים ממקור אחר? הנקודה לא ברורה (בכוונה?).

2. הזר"ש הופיע, מופיע ויופיע בכל קיבוץ שמזמינים אותו, חברים, ממסד, מי שלא יהיה, זאת בסיסה של השקיפות המחוייבת להימסר לחברים לפני הכרעתם... לצערנו רק הזר"ש, ולא יועצי החוברת, מביאים את השלכות ההפרטה מראש, בצורה גלויה וברורה לכל (כן, אני יודע... "בעמיעד התהליך היה פרפקט!!) קרא בעיתונים, בקש פירוט!! למשל למד את נושא התקנון הרדום, סופר שקיפות!! הוא להסדיר את פירוקו של קיבוץ על בסיס הוגן, למה המפריטים לא לומדים אותו? כי הוא שקוף והוגן מידי בשבילם!!

2. שוב תערובת של בלבול, השמצה וציניות עוזי, מה הקשר בין הקיבוץ הדתי לקיבוץ הארצי ולזרם השיתופי? מה הקשר, יעני אין שיתופיים בתקם? כל השמוצניקים הם יתופיים, אני באמת לא יודע על מי אתה מנסה לעבוד, או שבאמת אתה מה-זה-מבולבל ?!
ולשאר הקוראים: הבאתי את תנועת הקיבוץ הדתי כדוגמה לתנועה קטנה של 16 קיבוצים שמחזיקה עשרות שנים, אותו כנ"ל, על אחת כמה וכמה, אפשר לתנועה הקיבוצית של כ-50 שיתופיים!!

הערה ל.5 - איך אתה משווה את עוולות עמיעד השיתופית, עם עוולות העולם-הנורמלי-כמו-כולם? אין לך מינימום של רגישות אנושית, הבנת הנקרא? כל מה שציינתי התקיים ביתר חריפות בעמיעד? ניצול נשים, ניצול ילדים, פערי שכר, השכלה, תוחלת חיים? איכות הסביבה, רמיסת כבוד הזקן והמוגבל, כאילו שלא שמעת על אפריקה, אסיה, דרום-אמריקה, סין, הודו, וחלקים של ארצות הברית ועוד? באיזה עולם אתה חי עוזי, על מי אתה עובד, חבל שלא עזבת מזמן את העונש שעברת וסינוור אותך בשנאה בקיבוצך שלך, חבל!

6. "עמיעד יהיה יישוב נורמלי", אתה כותב, "יעני-נורמלי" (אני כותב!): עם פערי-שכר של 1:15, עם וילות ופבלות לידן, עם ילדים עשירים וילדים עניים... נורמלי!, זה נורמלי עוזי?, אתה מרצ, עבודה או ביביהו טאצ'ר, מה זה "נורמאלי" בשבילך, עוזי, שכל אחד דואג רק לעצמו, שיחפשו יזמות בגיל 60 כי אתה הצלחת להיות משווק המסננים בסין? (בסדר גמור), כל אדם הוא יזם? בכל גיל בכל תנאי כל יזם מצליח?

עוזי, חבל"ז איתך, לרגע אתה עושה קולות של רציני, ישר, הגון, צמוד לעובדות, כייף לדון ולהתווכח איתך. פתאום, אתה בלתי צפוי, מזייף, שולף, מעוות עובדות, זורק רמיזות, מניח הנחות בדויות, בונה עליהן תיאוריות והשלכות, ולטעמי הופך את כל העסק כאן ללא מעניין, לא רציני, וחבל על הזמן של כולנו.
תחליט מה אתה רוצה להיות כתשהיה גדול, עוזי.
שבת ושלום.
העתקת קישור