דון קישוט ומלחמתו בתחנות הקמח, כמשל
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  עובדות וויכוח הוגן
נושא / כותרת  דון קישוט ומלחמתו בתחנות הקמח, כמשל
תוכן ההודעה:  חשוב לחזור ולקרא את הספר הנפלא הזה... עוזי.

לעניינו:
1. אמרי רון, מקבל ימי פעילות מדוייקים עבור הימים הארוכים שהוא מקדיש לנושא, עם היכולת, הניסיון והידע שלו, ב"שוק" שלך עוזי, לא היה מקבל 250 ש"ח ליום... לא גלובלי ולא נעליים, הוא משמש יו"ר של קיבוץ שיתופי שנחלץ קדימה (ביחד): גבעת עוז... אינני יודע האם שם הוא מקבל "תגמול" או שמא, זו גם "סובסידיה" שמשמר העמק (תפו-תפו-תפו עוזי) מעבירה להם.

2. בשביל ההגינות, הודת כאן עוזי שלנו, שמי שצריך לעזוב את ה"המועדון" (התנועה) הם אלה שלא רוצים באמת להיות חברים בו. הסבר בגוף הסרט: זה 'מועדון-הקיבוצים' (שיתוף-שיוויון-ערבות הדדית-דמוקרטיה) מי שלא רוצה להשתתף בו, שישאיר את המותג, יוותר על 'טובות' המדינה, הנוסטלגיה, השימוש המניפולטיבי ב"השם", ויצטרף למועדון "כמו-כולם", שיעזוב בגב זקוף ולאור היום.
השיתופיים ידעו איך לנהל ואיך להתנהל בליאונרדו, אל תדאג עוזי, לפי היחס 'השקעה/פעולה' או 'תשואות/תפוקות' או 'עלות/תועלת' שעושים עם ה-400,000 ש"ח (כולל, 'חלקי אמרי', "מעוף לקיבוץ, המעגל ועוד....) אנחנו רגועים, עדיף מאשר תנועה שמנה שכל פעיליה, מגוייסים ל... שינוי, להפרטת הקיבוצים....

3. מה מפריע לך בבחירה של אלישע שפירא? שהוא היה מנהל סופר-מוצלח בקיבוצו (יחד עם אחרים וטובים)? שהוא היה מזכיר הקבהא? שהוא רוצה להתחלק עם הכובסת והמטפלת, הפנסיונר והמוגבל ב'משכורת' שלו? מה מפריע לך בדיוק עוזי? שיש 30-40-50 קיבוצים ששכבת המנהלים שלהם, בניגוד לך, גם מוצלחים כלכלית-עסקית וגם רוצים, כן בוחרים יום-יום לנסות לקיים קיבוץ שיתופי? זה מה מפריע לך?

4. מספר הקיבוצים בתנועה. הקיבוץ הדתי, תנועה מפוארת עם 16 קיבוצים, ערבות הדדית בין הקיבוצים, פעילויות, תקורות קטנות בת"א... והרבה בעיות... (של קיבוצים, ו'דתיות') עדיף להיות תנועה של 50 קיבוצים-קיבוצים מאשר גוף ללא זהות, ללא דרך שכל שאיפתיו הן 'להיות-כמו-כולם'.

5. אגב עוזי, המועדון שלך 'כמו-כולם' לא נראה כ"כ נוצץ שם בסניף שלו 'העולם הגדול' (אולי בסניף עמיעד עדיין כן כי אתם עדיין בטרנספורמציה...). הקפיטליזם החזירי שלך לא כ"כ מצליח לגבור ולטפל בבעיות העוני, הפערים, הבערות, האלימות, איכות הסביבה (מפעלים מזהמים...), זכויות האזרח והאדם, ניצול ושכר ילדים ונשים, ביורוקרטיה, אדישות ה'דשנים', תרבות הרייטינג והשלט-רחוק... הרעב והתקווה... כאיש מרצ-לשעבר (27.3 לפני פרשת הקלפי) מה אתה בדיוק, לאיזה עולם אתה חותר? אי אפשר לטעון נגד המיסוי הגבוה בדיפרנציאליים המחזיקים 'פרזיטים-מתחדשים' וכן לצדד במדיניות סוציאל-דמוקרטית של מרצ/עבודה? אתה לא רואה את הסתירות. או שאתה בעבודה/מרצ בגלל זכויות המיעוטים יעני בא 'מ-רצ'... ולא מ'מפ"ם' (פויה!), כן עוזי, גם בנושא זכויות המיעוטים, פלסטינאים, נשים, הומו-לסביות, ועוד בא ממושג/ערך שיוויון-ערך-האדם שממנה נגזר שיוויון הזדמנויות, שיוויון לפני החוק וכד'.

6. איך אתה אומר כאן כל הזמן עוזי, ניפגש כאן עו X שנים ונראה...
נראה גם את עמיעד, עם שכבה עשירה או אמידה, מעמד ביניים, ועניים, וילות לצד פבלות, 'ילדי החוגים' לעומת 'ילדים-עובדים'... זה החזון שלך עוזי? 'שינוי', פורז, ביבי? כי הם מזמן לא מרצ.

לסיום, וזה מזכיר לי בדיחה, הפרופו 'שינוי': טומי לפיד קיבל טלפון מבי"ח שם מודיעים לו שאריק שרון מרגיש יותר טוב ורוצה להפגש איתו..., טומי רץ שמח ונפגש, שואל את אריק 'מה נשמע', וזה עונה לו: 'ללא שינוי'!!
חג שמח
העתקת קישור