פלג - אני מאושר אם אתה מאושר
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד - סין
נושא / כותרת  פלג - אני מאושר אם אתה מאושר
תוכן ההודעה:  לפלג היקר
ראשית אין לי דבר וחצי דבר כנגד קיבוצים שיתופיים, ההפך הוא הנכון, מעוז חיים היא דוגמא למופת כנראה, ובוודאי שאיננה מסוס חיו של אמרי רון, נכון לא עשיתם שכר דיפרנציאלי, ולא שייכתם דירות, אבל שכונה קהילתית תהיה, ואני באמת שמח שזה עובד ואתם מוציאים את הפגמים של הקיבוץ השיתופי והולכים נכון, באמת, חבל שיש איזה חברה שמתפרצת עליך בתור למרכולית אבל זה זניח, אם לרוב הגדול של החברים טוב, הם יכולים לעזור לבניהם, והכל נפלא, קטונתי, באמת, אולי מעוז היא המודל הנכון להצלחה.
שאלת מדוע אני תוקף את השיתופיים? מפני שעדיין אין ולו דוגמא אחת לקיבוץ שהזרם לקח והעמיד על הרגליים, פותר את בעיות החוב והשבר החברתי, מצד שני השיטה האחרת פתרה לפחות בקיבוצי את כל הבעיות או את רובן והקיבוץ חזר לחיות כחייה חברתית, אז אני באמת שואל הכיצד.
הבעיה היא בכלל לא אצלי, פלג, מי שמנסה ללכלך על הקיבוצים הדיפרנציאליים הם קבוצת חברים כאן שמנסה להוכיח כמה שזה רע, מה לעשות והמספרים מדברים בעד עצמם, אם אתה לא אליהו רגב שמדבר על סבל בעד חזון, אז תסביר לי הכיצד זה שבכנס הזרם השיתופי יגיעו לבארי פחות מארבעים קיבוצים שהם חברים בזרם השיתופי, המעגל הוא פיקציה.
אגב הכסאות המוסיקליים בין אמרי לשפירא, האן נערכו בחירות בקרב קיבוצי הזרם כמו בקרב חברי התק"צ או שמי יעמוד בראש הזרם נסגר במטבח של אמרי רון?
לסיכום, מי שיכול להמשיך להיות שיתופי וטוב לו באמת עם שלטון הוועדות, הכסף מספיק לצרכיו והכל נהדר, שישאר שיתופי עד שיבה טובה, בסך הכל זו היא אוטופייה אם היא עובדת באמת, אבל תקשיבו גם לקולות האחרים, אולי גם להם יש איזה צדק משלהםץ
למען האמת מיציתי את מה שהיה לי לומר לחברים הנכבדים כאן בפורום והחלטתי לחזור לכתיבה אחרת, שירים למשל, כן גם זה...
יום טוב לכולם מקווה שהמצות לא היו קשות מדי
עוזי
סין
העתקת קישור