ממשיך להיות שיתופי
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  פלג
מקום מגורים:  קיבוץ
נושא / כותרת  ממשיך להיות שיתופי
תוכן ההודעה:  1. אני מסתכל בישובים סביבי ובאמת רואה סיבות מצוינות מדוע לא כדאי לאמץ את המודל הדיפרנציאלי, כך חושב כרגע גם רוב חברי קיבוצי.
2. השינוי הדיפרנציאלי הוא מרשם לפירוק ולכן לקליטת תושבים או מיני חברים בעצמאות כלכלית, רק הקיבוצים השיתופיים ממשיכים לקלוט חברים ממש ולא בהסדרי בלוף, גם משפחות צעירות, וזהו עתידו האמיתי של ישוב. הצעירים חכמים מדי מכדי להכנס למלכודת הזו של רשת הביטחון שתקזז מהם חצי מהכנסתם עבור קיבוץ המתמוטט מילא והבטחה שאולי אם פעם יזדקקו לה הם,אז יקבלו 3000 ש"ח בחודש.
3. איך מי שמצהיר על עצמו 'אני בעד שינוי הקיבוץ לישות חדשה שתהיה הוגנת לחבריה' והוא אדם ישר יכול גם לתמוך בדיפרנציאלי?
לדוגמה, אדם מקבל לפי מעמדו והכנסתו כרגע תוך מחיקה ואי התחשבות בכל מה שעשה בעבר?
4. הדאגה למצבי החברתי נוגעת ללב - עם רוב חברי מעוז אין לי בעיה ,תודה.
5. במעוז לא רק מנסים לשנות, גם מצליחים. הפרדת משק מקהילה, הקמת מנהלת קהילה, הקמת מועצות מנהלים למפעלים ולחלק מהענפים, תאגוד ענפים מרכזיים, מינוי מנהלים חיצוניים, מינוי בעלי תפקידים בקהילה מבחוץ, דאגה לפנסיה ושורת ביטוחים לחברים, כולל סיעודי, הקמת קרן מיוחדת עבור חברים שפנסיה כבר לא חלה עליהם, הפרטות בתחומים שונים, גם במזון ובריאות, תמחור משרות, יציאה לעבודת חוץ כמעט ללא מגבלה וללא צורך באישור המשק, הקפדה שלא היתה כמוה בעבר על מסגרת תקציב הקהילה, החלטה על קשר תקציב-עבודה, סגירת ארוחות ערב ובוקר בח"א, אפשרות להרחבת דירות במימון פרטי, תחילת הרחבה קהילתית, היתר ללקיחת קיצבאות למיניהן לחברים באופן פרטי במקום שיכנסו לקופה הכללית, היתר לבני משק לחיות בו כתושבים ולעבוד בו כשכירים, תשלום עבור תורנויות בשבתות.
זה רק חלק, תקצר היריעה מלמנות את כל השינויים שנעשו כאן בשנים האחרונות.
6. שינוי אחד לא נעשה, זהו המעבר לשכר יפרנציאלי, אני לא מוביל אף אחד אבל אם יש לי חלק בזה, יופי.
7. משבר יכול להתרחש בכל גוף כלכלי, גם ללא קשר לצורת התנהלותו הפנימית וכבר ראינו דוגמאות לכל הכיוונים בשנים האחרונות.
הענין הוא יותר ניהול מוצלח מאשר איפיונים אחרים.
8. איך זה מי שעסוק כל כך בהטפה לאחרים על זה שמותר לכל אחד ללכת לדרכו ואסור לכפות עליו כלום, נלחם נגד קבוצת אנשים שכל חטאה הוא רצונה לקיים את צורה חייה וערכיה, רק משום שהוא עצמו אינו מסכים עם דרכה?
9. תה ואורז יש בסין, אני יודע, אבל מה מצב השמש שם, היתכן שהיא הגורם לשפעת המלל הזו של איש המסננים, המגיב הסדרתי שאיבד כנראה את היכולת לסנן, ולו במעט, את דבריו שלו?

העתקת קישור