גם עמיעד העבירו יצור לסין, להגדלת הרווח
הוספת תגובה לדף  רכב השטח כמשל - מובילי המודל המכונה במקומותינו "קיבוץ מתחדש" מזכירים במידה רבה את נהג רכב השטח הקפיטליסט ואת התנהגותו היהירה בכביש
שם הכותב:  אני נשאר בארץ
נושא / כותרת  גם עמיעד העבירו יצור לסין, להגדלת הרווח
תוכן ההודעה:  'מיקסום רווחים' הוא שם המשחק ב'עולם' הכלכלי של היום, אליו נסחפו גם הקיבוצניקים. אם לגבי מנהגי יהודים אמר מי שאמר:"היה יהודי בביתך ואדם בצאתך", גם לגבי החיים בקיבוץ ניתן לאמר משהו דומה: היה 'עיסקי' ו'כלכלי' (ואפילו 'קפיטליסט חזירי') בצאתך להביא פרנסה לביתך ולבני-ביתך... אבל בבית פנימה - היה בן-אדם. סולידארי. דואג גם לזולת ולא רק לעצמך. מתחשב, אמפאטי ורגיש. כלומר: קיבוצניק חכם יכול להיות גם צודק, כאשר ילחם את מלחמות הפרנסה 'בחוץ' כמו שכולם נלחמים 'בחוץ' וב'שוק החופשי', אבל את סך כל ההכנסות יכניס לקופת 'משק הבית המשותף', לתועלת צרכי כ ו ל ם ולרווחתם!
אתה הבנת את זה מר בן-צבי?
מדוע לא הרחבתם את מפעלכם ןהקמתם 'שלוחה' שלו באיזור מוכה אבטלה אחר בישראל? באיזור התעשיה החדש 'נועם' למשל (ליד נתיבות), או ב'מצפה רמון'? גם הייתם מקבלים סיוע ממשלתי וגם מרוויחים לא רע, וגם 'עושים צדק'. חכמים וצודקים גם יחד!
אבל אתם העדפתם לברוח לסין (יזמה שאתה מתגאה ביזומה), בה כוח העבודה זול פי 6 או יותר מבישראל, וכך 'לגזור קופון' מן הצמיחה האדירה של מלוכסני העיניים, ולא להעיף מבט ב'עניי עירכם', ש- כן - גם הם רוצים לעבוד ולהתפרנס.
קיבוץ חצרים שמתחלק עם יפתח ועם מגל ביצור של 'נטפים' (וגם הקים מפעלים בחו"ל) ונשאר שיתופי לעילא ולעילא לא טוב בעיניך (אגב: אני מניח שגם אתם נהנים מן השגשוג של 'נטפים'...)?
'אינטל' שמסיבות 'עיסקיות' מובהקות מקימה מפעל ענק שני בקרית-גת (כ-5000 עובדים + מעגלי עובדים חיצוניים נוספים!), הם מטומטמים?
חזור מסין חביבי, ומעבר להתנדבות במד"א וכתיבה אובססיבית באינטרנט (מה, אין עיסוקי-פנאי אחרים בסין?), תלחץ ב'עמיעד מסננים בע"מ' שאת ה'ערבון המוגבל' ירחיבו מעט גם למובטלים - גם בתנועה קיבוצית(!) - שרוצים לעבוד, ולא מוצאים מי שיעסיק אותם! מצידי (כמו שאמרה בזמנה אסתר אלכסנדר ז"ל ('כוח השוויון בכלכלה') שקיבוץ המכניס לקופתו 10 מליון ש"ח בשנה יפיק אותם מעבודתו של אדם אחד, או מעבודתם של 10, או מעבודתם של כל 400 החברים בו.
העיקר הוא הסכום ה'מצרפי', שב'שורה התחתונה', היוצר את ה'מקור' ל'שימושים' הנכונים שיעשו בו לרווחתם של כ ו ל ם !
אתה הבנת את זה בן-צבי?!
העתקת קישור