סוף מעשה במחשבה תחילה
הוספת תגובה לדף  אני רץ לפוליטיקה - מי שבורח מהפוליטיקה בטענה "שזה מסריח", משמר את המצב הקיים.
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד - סין
נושא / כותרת  סוף מעשה במחשבה תחילה
תוכן ההודעה:  כבר אמרו חכמינו שסוף מעשה במחשבה תחילה, לצערי בתנועה הקיבוצית הפך המנהג, מעשה תחילה מבחינת, נעשה ונשמע, במקום לעסוק בחשיבה תחילה, כאשר אתה שואל קיבוצים משתנים, את רובם, מה תרצו להיות בסוף הדרך, להיכן אתם מובילים את השינוי, אין כמעט תשובות, ממש מסרבים לחשוב מה יהיה בתווך הבינוני או הארוך, כאומרים, אם לא נחשוב על זה, זה לא ממש יקרה...
לקיבוץ השיתופי יש אופק, מה שיהיה זה שיהיה, לעולם חוסן בעולמנו הוירטואלי, אבל השאר משהו כמו 70% מהתנועה הקיבוצית שיתופית לשעבר, התק"צ של היום, מתמרנים בחלל הריק, מתעלמים מהמציאות, מהחיים האמיתיים.
לא נורא, גם אורי יזהר מתעלם מהחיים האמיתיים, עורג בערגה שלא יודעת שובעה לעולם טוב יותר, עולם שבו אין עשירים ועניים, עולם ללא רעב, ללא קונפליקטים, צר לי אורי, אין עולם כזה ולא יהיה עולם כזה, גם ארצות סקנדינביה המשמרות את מערכת ההטבות המדהימה שלהן, במחיר של 75% מיסים על ההכנסה, שם הדור הולך ופוחת, בתוך כמה עשורים בקצב הילודה הזה, ובאיכות הרפואה שישנה, לא יהיה מי שישלם את החשבונות התופחים, מפעלי הפאר וולוו, סאאב, סקניה, ועוד כבר מזמן נקנו על ידי ענקים מבחוץ, נוקיה ממש לא מייצרת כבר בצפון הקר, הדור הולך ופוחת, המהפך שקורה באירופה, ועובר גם על ישראל, איננו מקרי, העולם של 2006 איננו המאה הקודמת או זו שלפניה.
עוד עניין חשוב אחד, אורי, חוששני שנעסוק הכי הרבה בהישרדות לשמה, את איש לא מעניין מה יהיה הפער בין מת עשיר למת עני...
בעשורים הקרובים נכנס העולם למלחמת גוג ומגוג שבין האיסלם הקיצוני בראשות אירן אחרי הפיכות איסלמיות במדינות ערב בנוסח החמאס, לבין העולם המערבי, התרבותי, בסופה של המלחמה שתהיה כנראה גרעינית, יאספו השאריות, ולך תדע מה יהיה, דיונים על חלוקת העושר ישמעו כמו דיונים על איכות האורכידאות על המאדים.
העושר כרגע ועושר עצום שמקורו בנפט, נמצא רובו ככולו בידי האיסלם, האיסלם הזה אינו מתכוון לשבת ולחכות הוא יכה בכל עוצמתו, לחזור לימי סאלח א דין, אז אמור לי אורי, באמת ועם כל הכבוד, זה הזמן לעסוק במניפסט הסוציאל דמוקרטי 2006 סופר?
נדמה לי שיש להתרכז במיזעור נזקים, כמו העברת תעשיות לאזורים בטוחים יותר והמשך יצור גם אם מדינת ישראל תושבת במלחמה, העברת משאבים לחברות בנות וקרנות מחוץ לישראל, לימי סופה, כל מיני צעדים שיבטיחו לחברינו איזה קיום גם הימי סגריר שלידם ימי הסגריר של היום נראים מגוחכים ממש.
יום טוב
עוזי
העתקת קישור