למשה ב- 15
הוספת תגובה לדף  סיבה לדאגה
שם הכותב:  ב_שמואל
נושא / כותרת  למשה ב- 15
תוכן ההודעה:  כדי שתוכל לשכנע או להצדיק פעולה מוסרית או משפטית, אתה חייב להיות בעל בסיס ערכים/חוקים משותף לאותו גורם אותו ברצונך לשכנע.
אם אני קורא אותך נכון, אזי הבסיס של דבריך נובעים משני כללי יסוד:
1. הכל שפיט
2. כולם שווים.
כבר בשלב זה, חשוב לי להדגיש שזו גישתו של אהרון ברק והיא נובעת מערכיו האנרכיסטים.
מדינת ישראל נימנעת מלהתחייב לחוקה משום שהציבור היהודי (ברובו) אינו מוכן לוותר על היותה של המדינה "מדינה יהודית" (כערך יסוד. כידוע לך אין במגילת העצמאות שום איזכור של "דמוקרטיה" ובוודאי לא דמוקרטיה אנרכיסטית, נהפוכו, המגילה קובעת שזו מדינה לעם היהודי חד משמעי)
לו היה נחתמת חוקה, היא הייתה הופכת את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה או במלה אחרת, מדינה חסרת לאום. במצב חדש זה, הגישה שלך הייתה ראויה (שוויון מוחלט לכל השווים).
כיוון שאני לא מחסידי מדינת כל אזרחיה (אני מבין שבסתר כאנוס או מבולבל, גם אתה לא רוצה בה כמדינת סתם) אזי איני יכול להיות שותף ולקבל את דרכך.
האם מושבניק יסכים בדרכך? גם הוא לא יכול להיות שותפך, למרות היותו כלול איתך כאנרכיסט, אזי הוא שונה ממך, הוא אינו צמוד לשני הערכים שלך, הוא הרבה יותר פתוח למהוות האנרכיסטית המאשרת לו לחשוב שהוא צודק בכל פעולה הנובעת ממעשהו בדומה לאבותנו ברוסיה.
אלו קואלציות יכול להתרחש?
אני לא אוכל להיות עם אף אחד מכם. מושבניק לא יוכל לחבור אליך. אתה כן תחבור אליו מתוך תקווה שכיוון שאתה "צודק" אז הזמן יעשה את שלו ומושבניק יבין אותך.
הגישה הזו שייכת לקיבוץ הדתי שהולך אחר מנהיגים מהמחנה של מושבניק בעיניים עצומות ומשתתפים בפשעים נגד עמם היהודי.
דרך אגב, למושבניק יכולים להיות הרבה סיבות ראויות להימנע מלהחשף בשמו (גם לי) גם פחד יכול להיות גורם מצדיק שלא להחשף. בנושא זה שגית בחוסר יכולתך לכבד את מושבניק.
נושא הקרקעות ונכסים לאומיים אחרים, חייבים - לדעתי - לקבל מימדי התקופה ומטרות המדינה על בסיס לאומי ולא נטראלי כפי המיוצג בדרכך, כי אם אתה תחלק את ירושתך בין בנך ובני (שוויון), אזי אתה בוגד בבנך. בטוחני שאפילו אהרון ברק אינו קדוש עד כדי כך.
העתקת קישור