על המשמר מול פראבדה מחד ובר מאידך
הוספת תגובה לדף  הלורדים מתכנסים בלביא
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  על המשמר מול פראבדה מחד ובר מאידך
תוכן ההודעה:  ארנון ידידי
יודע אתה שהיו שתיים שלוש אסכולות בקרב עיתונות הבוקר של ימי ראשית המדינה, היו עיתונים מפלגתיים מובהקים, "דבר" של מפא"י (שהיה הגדול בעיתונים היומיים), "על המשמר" עיתונה של מפ"ם שהיה העיתון היחידי המותר לקריאה בקיבוצי ה"קיבוץ הארצי" של אז, "למרחב" עיתונה של אחדות העבודה, אותו קראו בלעדית בקיבוצי הקיבוץ המאוחד, "קול העם" של מק"י אותו קראו בשקיקה רק ביד חנה, היה עיתון למפד"ל ועיתון לחרות, עיתון לליברלים, והיה עיתון בוקר אחד שהיה "לא מפלגתי" שמו היה "הארץ" גם שני עיתוני הערב "ידיעות" ו"מעריב" שיחקו אותה לא מפלגתיים.
אבל ארנון, בחייך, אתה מאמין שניתן היה לפרסם בעיתון מפלגתי, מאמרים שתקפו את יערי וחזן? או את יגאל אלון או טבנקין? ש"דבר" יתקוף את בן גוריון? (לפני שפרש לרפ"י), אני טוען שמה שנטע רוצה זה את היכולת לקבוע מה יתפרסם ומה לא באתר שאיננו שייך לו. הניסיון של הזר"ש שמייצג מיעוט קטן והולך בתנועה הקיבוצית להשתלט על תוכנו של אתר התק"צ שאמור לייצג את כלל חברי הקיבוצים, הוא לא רק מגוחך, אלא מסוכן. לכן ארנון, אני לא מאמין לכוונות הטובות של נטע, אני לא מניח שאפילו גדעון (קרוב משפחה לא רחוק שלו) מאמין שלנטע יש כוונות מעבר לצנזורה אידיאולוגית.
אני הייתי מציע לזר"ש להקים לעצמם בלוג, אם אני יכול בכוחותיי הדלים, הזר"ש עם כול האנרגיה השיתופית המופלאה הזו, בוודאי שיכול.
במקום לנסות ולהשתלט על אתר שאמור לייצג את כולנו בפלורליזם המתבקש שיקימו אתר בשם "במקום" או "שווים" (הבדיחה כאילו יש שוויון בקיבוץ השיתופי, תמיד מעלה חיוך של זכרון מר על שפתי), אני מבטיח לא להגיב שם, ושיכתבו ככול העולה על רוחם....
לסיכום, ארנון "על המשמר"? עיתון פלורליסטי פתוח לדעות אחרות? ספר לנו על כך...
העתקת קישור