דודו פלמה שמאל ודפני - מאת גדעון
הוספת תגובה לדף  הנס של קיץ 2011
שם הכותב:  גדעון שפירא
מקום מגורים:  עין השופט
נושא / כותרת  דודו פלמה שמאל ודפני - מאת גדעון
תוכן ההודעה:  1. "מילים מילים, מילים מילים, הוא בדה ממוחו הקודח". חלומות, התאהבות וקדושה, מעולם לא היו בסיס מוצלח לדיון רציונאלי. לבטח לא היסוד לשלום בין שסעים חברתיים ומכאן גם לא תחילת שלום אזורי. טוב שדפני ליף היא ילידת כפר שמריהו. הסיכוי הוא, שיש לה ראש ליבראלי. בנאומה ניתן היה להבחין במילים הגורמות לשינוי אינטונציה ושפת הגוף. יתכן שעבדו אתה על הנאום והמילים הללו לא נטמעו היטב. סיכויי המחאה ששטפה את ישראל בקיץ הזה, להוות איום מניב תוצאות וקבוע על השלטון הם בכך, שתישאר חיצונית לו, בלתי פורמאלית ומכאן בעלת הכושר לאגד הפכים חברתיים. בשום אופן אסור שתתפתח לחלק ממנו.
2. לפני שנים הסביר מי ששימש סגן קצין חינוך ראשי, כי ישראל אינה מכינה את עצמה לעת שלום. הפערים בחברה בין עשירים לעניים, בין דתיים לחילונים, בין יוצאי העדות השונות אלה לאלה, בין יהודים לערבים וכד', עמוקים מכדי לקיים תנאים המאפשרים סולידריות ורצון לשיתוף פעולה. יש להשקיע משאבי אין קץ ומאמצי ענק לתיקון המצב. אך בינתיים, כמעט רק בחסות ביטחון חיצוני מעורער נשמרת אחדות העם. שנים חלפו והפערים רק החריפו גם בתוך הקבוצות השונות בינן לבין עצמן.
3. שני שדים יצאו כאן מבקבוקיהם: "שד השיבה" ו"שד ארץ ישראל השלמה". שניהם מקווים ואולי אף מאמינים, כי בזמן כלשהו יישארו בעליה היחידים של כל הירושה. בינתיים האינטרסים שלהם דומים, הם הולכים שלובי זרוע וזקוקים לאותם אמצעים על מנת לשמר את התקווה. לבנייה חברתית דרושים מעבר לסכומי העתק גם שיתוף פעולה נרחב וקצב התקדמות איטי. ההרס מצריך רק מעט משתפי פעולה עם אקדח או פצצה. מישהו גילה פעם את אוזני, כי בניגוד למה שחושבים רבים, ההתנחלות בארץ נמשכה לא פחות מ-400 שנים!
4. מדוע שלטון על אחרים מסוכן? מלבד עצם ההשחתה שהוא מחייב, סופו לחדור אל תוך הבית פנימה, לרחוב ולבית הספר "ודי לחכימה ברמיזה".
העתקת קישור