השאלה המטומטמת
הוספת תגובה לדף  הנס של קיץ 2011
שם הכותב:  ארנון אבני
נושא / כותרת  השאלה המטומטמת
תוכן ההודעה:  מזה שנים, החל משנת 2000 כאשר התחלנו לעמוד במשמרת מחאה מול הכניסה לגוש קטיף, אני נתקל בשאלה המטומטמת: "מה ההבדל בין הקיבוץ שלך שיושב על אדמות כבושות לבין ההתנחלויות". תשובתנו הייתה תמיד שכיבוש איננו קשור ליחסים שבין אדם לאדמה אלא להגדרת היחסים בין בני אדם בתוך אותה טריטוריה. אצלנו בשדות, לי ולרועה הבדואי, יש אותה תעודת זהות ואותן זכויות משפטיות ואזרחיות. גם הוא יכול להצביע לכנסת. זה איננו קיים בשטחים. שם יש מי שהם חלק מהשלטון, גזע האדונים ואלה שהשלטון רואה בהם מטרד והם לעולם לא יוכלו להשתתף בבחירתו. די פשוט. בזמן האחרון יש לי התכתבות די רציפה עם רב חביב ממפוני הגוש. גם הוא שאל את אותה שאלה וקיבל את אותה תשובה.
בדרך כלל אני מוסיף ומסביר שאפשר לפתור את בעיית שילטון הכיבוש על ידי סיפוח (כפי שנעשה ברמת הגולן)אלא שאז אנחנו ניפרדים מחלום המדינה היהודית.
אני לא יודע כמה פעמים השבתי את זה והסברתי את זה ומעולם לא קיבלתי התייחסות לתשובה שלי אלא רק: "ומה ההבדל בין הקיבוץ שלך להתנחלות?"
לי זה נישמע כמו טימטום מתוך בחירה. היכולת פשוט להתעלם מהבעייה הכי גדולה במדיניות הישראלית על ידי מחיקתה (כמו שמחקנו את הקו הירוק) היא הנכס הכי גדול שיש לימין בישראל.
אני מספר לכם את זה כי גם באתר הזה קראנו את השאלה (שלצורך ענייננו נקרא לה 'השאלה המטומטמת')לא פעם ולא פעמיים.
אז בשביל מה הסיפור הארוך?
לאלה ששואלים לא תמיד יש לי כוח לענות. אז אני מספר לכם כדי שתדעו למה אני לא עונה.
העתקת קישור