"לא ניגרם נזק, לא היו נפגעים"
הוספת תגובה לדף  ‫קיבוץ תל-אביב
שם הכותב:  חיים אלעזרי
מקום מגורים:  עוטף עזה
נושא / כותרת  "לא ניגרם נזק, לא היו נפגעים"
תוכן ההודעה:  1. "לא נגרם נזק ולא היו נפגעים"- כמעט כל יום אנו שומעים את הודעת הרגיעה. לפעמים בסוף החדשות. זה כולל גם האירועים האחרים שאינם מדווחים:-
- החרדה והשריקה כאשר הפצמ"ר-טיל עובר מעלינו. וההמתנה לפיצוץ . - "ההרגעה" הנ"ל כוללת גם כאשר הטיל-פצמ"ר מופל השטח הפתוח בקיבוצים. ליד המגורים, איזורי העבודה של החקלאים וכ"ו. לכן על המדינה להגן על ישובי עוטף עזה מאחר עבורנו אין רגיעה.
- הוראות צ.ה.ל לא לצאת לעבודה, מחשש לפיגוע. עד מתי אנו יכולים לסבול חוסר עבודה והכנסות?
* לכל "הצפוניים"- כיצד הייתם מרגישים אם כל לילה הייתם אתם וילדכם מתעוררים כמעט כל לילה, ולא יכולתם להביא פרנסה למשפחות בשל ההתראות החוזרות.??

2. אמש שמענו נאום נועם שליט בעצרת ה"מחאה". כל הכבוד שחוגגים ימי הולדת בפומבי. אולם:-
(א. הדברים שנאמרו באותה עצרת היו למעשה הסתה נגד ממשלת ישראל ומנהיגיה. הממשלה הנוכחית מגינה למעשה על חיינו ועל חוסן מדינת ישראל בשיחרור אלפי מחבלים, מול התבטאויות אגואיסטיות לחלוטין של מש' שליט ותומכיה. ובמיוחד בקריאה לשחרר שבוי בודד תמורת כל המחבלים("שיחרור ג. שליט בכל מחיר").
*- האם המצפון של תומכי שליט לא מציק להם- בהקרבת מאות ישראלים - אזרחים וחיילים- עבור הדמגוגיה והייחצנות המבריקה של המשפחה.
(ב)- בלחץ המשפחה - הממשלה החליטה על סגירת המעברים. מבלי לקחת בחשבון התוצאות העתידיות. במשט האחרון לחמו כ- 15 אנשי שייטת. אלו עשויים להיתבע בח"ול על פשעי מלחמה. בשל כך הם לא יגשמו חלומותיהם לראות העולם וכ"ו.
- האם באמת איכפת מש' ותומכי שליט איכפת כי בגללם ניגזל חופש הלוחמים (ג)- החמס וועדותיו ניזון ופועל לפי הרוח הגבית של תומכי שליט. העצרת של אמש ("לשחרר ככל מחיר" והשמצת הממשלה הנוכחית ). זו הייתה זריקת עידוד לחמס לשיחרור כ- 8000 מחבלים פעילים ועם מוטיבציה גבוהה מאוד לפיגועים. לפי הערכות השב"כ הללו יועסקו כמדריכים, יורי רקטות, מתכנני ניגועים וכ"ו.
* שאלה- כמה עשרות חיילים יפלו קרב עם מחבלים "חוזרים" אלו.שלא לדבר על מאות האזרחים שיפגעו בטרם כניסת הצבא לפעולה??
3. להזכיר- בפיגוע האחרון לא "הורשינו" ע"י המצרים לפעולה קרקעית. התמונה יכולה לחזור פעם נוספת באירוע דומה. ניתן להניח כי בלית ברירההסכמנו תמורת רגיעה יחסית- ל"העלים עין" תמורת טיפטופי רקטות ופצ"מרים.
4. לכן התנועה הקיבוצית צריכה לשלול תמיכה במש' שליט ולהתנגד לכל מבצעי הראווה. למשל מסע למעבר ארז, כרם שלום וכ"ו.
- החמס וועדות השונות מחכות לרוח הגבית שתבוא ממבצעי הראווה שם, לתוצאות מהשמצת ממשלת ישראל ועומד בראשה, וכן לסלילת הדרך לקבל את כל האסירים, לפי דברי נ. שליט ותומכיו "לשחרר בכל מחיר"
העתקת קישור